Ceremonia Żywiołów 2017- taniec z muzyką na żywo!

ZAPRASZAMY NA WIOSENNĄ CEREMONIĘ ŻYWIOŁÓW!
Czas poruszyć ciało i duszę!
Z serca zapraszam na Ceremonię Żywiołów w tym roku, czyli taniec z muzyką na żywo!
Muzykę będzie dla nas tworzył genialny bębniarz i muzyk Mateusz Sarapata, znany ostatnio z niesamowitej oprawy muzycznej, wraz z zespołem Wataha Drums, do “Preludium Słowiańskiego”.
Czas przywitać wiosnę w ciele i duszy – zapraszam do podróży przez różnorodne energie Żywiołów, emocje i dźwięki. To co nas będzie prowadzić to wyobraźnia i ciało. Zaczniemy od Ziemi, aby ugruntować się i poczuć stabilnie i bezpiecznie, podążając dalej, przez pogłębienie oddechu i odczucia przestrzeni, przez poczucie obecności, bycia tu i teraz, płynności i połączenia z innymi, by znów powrócić do źródła z nową jakością w sobie i wewnętrznym zintegrowaniem.
Przybywajcie!
Konieczne zapisy, gdyż jest ograniczona liczba miejsc : anna@wyspasensu.pl

Szczegółowy opis:

Ceremonia Żywiołów to taneczna podróż wspierana przez siły natury, ich rytm, piękno, dynamikę. Przewodnikami będą nasza wyobraźnia i ciało, za którym pragniemy podążać, kierując się intuicją, sercem, emocjami.

Zatańczymy Taniec 8 Żywiołów luźno inspirowanych ośmioma trigramami oraz Analizą Ruchu Labana. Skontaktujemy się w tańcu z mocą przyrody, odnajdując w niej nowe impulsy do tańca, różnorodne jakości i energie. Ideą jest dotknięcie wszystkich żywiołów poprzez ruch, zmysły, dźwięki, aby zrównoważyć je w sobie, zharmonizować.

Poprowadzimy Was przez kolejne etapy ceremonii tak, aby każdy mógł zajrzeć wgłąb siebie, poczuć swoje możliwości, odnaleźć swój własny ruch. Energia żywiołów skłoni nas do poszukiwania w tańcu indywidualnej ekspresji, swobody, przestrzeni na wyrażenie stłumionych emocji, czy też osobistych potrzeb i wizji.

Idea pracy z ciałem i terapii tańcem zakłada integrację ciała, umysłu i duszy – w kontakcie ze sobą każdy ruch jest właściwy, nie ma podziałów na to, co dobre, co złe, nie ma oceny. Celem jest sama droga, podróż, doświadczanie, wspólne bycie w twórczym ruchu z innymi istotami, które czują.

Spotkajmy się razem jako plemię ludzi, którzy pragną żyć w harmonii ze sobą, z otaczającym światem i kosmosem. Ludzi otwartych na siebie nawzajem i świadomych potrzeby zadbania o ciało i ducha oraz Matkę Ziemię.
Zapraszamy!

Kiedy: 26.05, godz. 19:00 – 21:30
Gdzie: Life Lab, Dietla 97/9, Kraków
Koszt: 35zł / os.

Muzykę tworzy: Mateusz Sarapata
– genialny bębniarz, czynny muzyk od paru lat, członek 3 zespołów SALK, Hatbreakers i WATAHA Drums. W zeszłym roku zagrał ponad 70 koncertów, były też po drodzie finały talentszołów, telewizyjne sylwestry, występy dla 5 i 1500 osób. Od kilku lat udziela się edukacyjnie, współpracuje na stałe z Kinem Pod Baranami prowadząc cykl warsztatów Baranki Dzieciom. Współpracował z fundacją Anny Dymnej “Mimo Wszystko”, fundacją ARTica, szkołami, przedszkolami i domami kultury. Występuje i bębni w “Preludium Słowiańskim” grupy Art Color Ballet.
Prowadząca: Anna Wiktoria Ostafil – Wyspa Sensu