O mnie

anna wiktoria ostafil

Z wykształcenia jestem pedagogiem i kulturoznawcą, z zamiłowania muzykiem a z zawodu terapeutką holistyczną. Pracuję terapeutycznie z ludźmi od 2015r. i działam jako trenerka języka ruchu i świadomej pracy z ciałem w metodzie Laban/Bartenieff Movement System; jestem choreoterapeutką, instruktorką terapii ekspresyjnych i technik relaksacyjnych, oraz certyfikowaną terapeutką dźwiękiem – wykonuję grupowe sesje relaksacji w dźwiękach mis i gongów oraz indywidualne masaże dźwiękiem, śpiewam mantry i duchowe pieśni, komponuję. Od dziecka fascynuje mnie ciało (moja mama jest lekarzem) i specjalizuję się w łagodnym uwalnianiu bólu i napięć oraz wyciszaniu systemu nerwowego poprzez masaż leczniczo-relaksacyjny Holistic Rebalancing, masaż twarzy i głowy Kobido oraz terapię powięzi – masaż tkanek głębokich. Prowadzę warsztaty tańca intuicyjnego w podejściu LBMS, warsztaty rozwojowe z tańcem i otwieraniem głosu, medytacje w ruchu, medytacje z głosem, koncerty mis i gongów, sesje indywidualne pracy z ciałem. Przez 4 lata współprowadziłam kręgi kobiet z tańcem i medytacją w Krakowie, współorganizowałam mini-festiwale, dni zdrowia i regularne grupy tańca intuicyjnego. Od 2015r. przez Wyspę Sensu przewinęło się mnóstwo rozwojowych wydarzeń, od tamtego czasu do dzisiaj współpracuję z doświadczonymi nauczycielami jogi  i medytacji w ramach wyjazdowych warsztatów i medytacyjnych retreatów.
Prowadzę życie w duchu ‘slow’ i zachęcam wszystkich do tego, aby żyć świadomie i bez pośpiechu. Praktykuję uważność każdego dnia, uwielbiam chodzić po lesie bez celu, kąpać się nago w jeziorze, chodzić boso po trawie. Czerpię najwięcej energii z natury i słońca, a radości ze swobodnego tańca i z uważnych spotkań z ludźmi na żywo w kręgu.

MOJE DYPLOMY:

 • Wiedza o Teatrze UJ;
 • Zarządzanie Kulturą UJ;
 • Pedagogika Społeczno-opiekuńcza UP;
 • 2-letnie studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella (IPP);
 • Akademia Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych;
 • Akademia Tańca Terapeutycznego;
 • roczny kurs Arteterapii;
 • Taniec Kreatywny (Creative Dance) w psychoedukacyjnej pracy z dziećmi i młodzieżą;
 • Ruch Rozwijający W. Sherborne;
 • Kinezjologia Edukacyjna P. Dennisona;
 • Rytmy Rozwojowe J. Kestenberg;
 • roczny kurs Świadome Ciało i Język Ruchu (Laban/Bartenieff Movement System i techniki terapii tańcem);

Uczestniczyłam w licznych warsztatach wybitnych nauczycielek Języka Ruchu i terapeutek tańcem, m.in. Peggy Hackney (USA), Karen Studd (USA), Joanny Brotman (USA), Agnieszki Sokołowskiej (Polska), Beaty Mareckiej-Zehetbauer (Austria), Katarzyny Dańskiej (Polska).

Wpływ na mój rozwój jako terapeutki dźwiękiem i głosem mieli szczególnie tacy nauczyciele jak: Olga Szwajgier, Shirlie Roden, Komala Sunder Amorim, Shai Dayan.

Jestem praktykiem tantry. Ukończyłam Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich (edycja 2014/2015) i brałam udział w licznych warsztatch tantrycznych takich nauczycieli tantry jak: Ananda Kumar (Indie), Shachar Caspi (Izrael), Santoshi (Indie), Komala Sunder Amorim (Brazylia), Anand Rudra (Meksyk), Laurent Lacoste (Francja) i inni.

MOJA TANECZNA DROGA:

Od dziecka zgłębiałam tajniki tańca i muzyki klasycznej uczęszczając przez 8 lat do Ogniska Baletowego i grając na pianinie. Po studiach pedagogicznych 10 lat pracowałam jako instruktorka tańca klasycznego i choreograf dziecięcy. Będąc jeszcze na studiach poszerzałam moje horyzonty ucząc się różnych, innych technik tańca t.j.: taniec współczesny, modern jazz, taniec brzucha, taniec burleskowy a nawet pole dance. Poszukując swojej własnej ekspresji, swojego indywidualnego wyrazu i prawdziwej siebie, w pewnym momencie odnalazałam taniec terapeutyczny oraz terapie ekspresyjne. Brałam udział w warsztatach z różnych metod terapeutycznej pracy z ciałem i ruchem: z bioenergetyki Lowena, TRE, Biodanzy, Ruchu Autentycznego, czy Movement Medicine. Jednak dopiero, gdy spotkałam się z Językiem Ruchu Labana (LBMS), poczułam, że to jest to, czego szukałam. Jako nauczycielka tańca potrzebowałam metody kompleksowej, fundamentalnej, otwierającej na szeroką eksplorację ruchu, i zarazem na integrację ciała, umysłu i duszy. Dzięki temu dzisiaj jako trenerka Języka Ruchu dzielę się z ludźmi swoją pasją do tańca intuicyjnego i stwarzam dla nich warunki, aby odnaleźli głęboki kontakt ze sobą, poczuli swobodę wyrażania siebie w ruchu i zbudowali zdrową relację ze swoim ciałem.