Warsztaty i wykłady

OPISY SZCZEGÓŁOWE & info o prowadzących:

 
TAJEMNICA KOBIECEJ CYKLICZNOŚCI / sala MAŁA, 14:30-16:00
Kobieta jest istotą niezwykle mistyczną i intuicyjną. Posiada w sobie ogromną moc, o której wiedza na przestrzeni lat została wymazana z pamięci. Jest ściśle powiązana z tą piękną planetą, mamą Ziemią oraz Księżycem i ich cyklami, a jej siła tkwi w pojęciu ich tajemnicy. Przyjdź i dowiedz się jak to zrobić, jak zadbać o siebie, swoją duszę oraz ciało. Wiedza ta pomogła mi zrozumieć swoją istotę i czuję głębokie powołanie by się nią dzielić z wszystkimi swoimi Ziemskimi siostrami (oraz braćmi, którzy pragną Nas głębiej zrozumieć).
Prowadząca:
IMG_20190612_215340
Wiktoria Alicja Szczęch
– artystka, śniąca i kobieta z Księżyca. Absolwentka URZ na kierunku Kształtowanie Przestrzeni – Rzeźba. Od dwóch lat aktywnie maluje i sprzedaje swoje obrazy pod pseudonimem Wiktoria Alicja. Wszystkie inspiracje na jej drodze twórczej pochodzą ze świata śnienia i jego nieskończonego potencjału. Od dwóch lat prowadzi warsztaty dla kobiet w całej Europie i przypomina im o mocy tkwiącej w ich cykliczności. Swoją duchową ścieżkę odnalazła w śnieniu, malarstwie wizyjnym oraz w połączeniu z księżycem. Tu możecie zobaczyć jej dzieła: https://pl.pinterest.com/wiktoriaalicjas

KOBIETA – WIELKIE YIN – Kobieta wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej /sala DUŻA, 12:00-13:30
To warsztat praktyczny połączony z wykładem i pokazem kulinarnym oraz degustacją wywaru ziołowego. Odkryjemy tajniki dietetyki dla kobiet wg Medycyny Chińskiej, kobiece delikatne receptury, kwiaty i zioła, nauczymy się gotować zupy mocy wspierające oraz wzmacniające, poznamy zalecenia na najczęściej występujące dolegliwości u Pań, a także odrobinę zaleceń dla urody. Będzie pięknie i energetycznie!

KOBIETY SĄ GORĄCE! – Czyli warsztat praktyczny dla kobiet, które marzną /sala MAŁA, 16:15-17:45
To warsztat praktyczny połączony z wykładem dotyczący terapii naturalnej i dietoterapii jaką zastosować można u kobiet, które odczuwają marznięcie ciała, kończyn oraz wnętrza przygotowany w oparciu o wiedzę i praktykę inspirowaną Medycyną Chińską. Nauczymy się jak rozpoznać przyczyny marznięcia, jak stosować rozgrzewające techniki oddechowe oraz wspomagająco moksę, olejek moksowy i specjalne napary oraz wywary. Poznamy wzmacniającą dietę oraz przepisy na kompoty i zupy mocy. Każda uczestniczka będzie mogła doświadczyć przyjemnej praktyki rozgrzewającej na warsztacie oraz spróbować wywaru wzmacniającego energię Yang. Bo przecież kobiety są – gorące!
Prowadzi:
26994551_10208513745440957_1600269298_n
Katarzyna Fizia – mgr dietetyki, dietetyk TCM, terapeuta TCM. Specjalista z zakresu masażu Gua Sha i ziół kulinarnych TCM. Praktykuje Ping Shen, jogę holistyczną i Heartfulness. Kontynuuje rozwój naukowy na studiach doktoranckich (Śląski Uniwersytet Medyczny). W zakresie TCM dokształca się już od ponad 9 lat. Terapią żywieniową, psychodietetyką oraz diet coachingiem zajmuje się zawodowo od 11 lat, dietetyką TCM od 2010 roku. Prowadzi autorski cykl warsztatów kulinarnych i rozwojowych w Krakowie i innych miastach Polski pod hasłem: Dietetyka TCM dla każdego! Obecnie kończy 2,5 letnie nauczanie akupunktury klasycznej – Styl jednej igły (Ling Shu Institute for Classical Acupuncture and Chinese Medicine). Właścicielka Instytutu Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia Shi Liao. Certyfikowana nauczycielka jogi (Yoga Alliance RYS 200). Pasjonatka kulinarna, weganka, zakochana w wolnowarze i zupach mocy. Każdą wolną chwilę spędza w naturze.


JOGA – HARMONIA CIAŁA I UMYSŁU /sala DUŻA, 18:00-19:30
Joga oznacza unię: umysłu z ciałem i naszej świadomości z tym, co dookoła, poza nią. Tradycyjne pozycje łączą w sobie pracę z ciałem i oddechem, a to pozwala głęboko wpłynąć na to, co w naszej podświadomości.
Joga to z założenia praktyka holistyczna: poruszymy więc nie tylko to, co w ciele, ale i to, co w umyśle.

PRANAJAMA – ODDECH ŻYCIA /sala MAŁA, 10:00-11:00
Oddech to jedyny proces naszego ciała, który mimo że zwykle jest nieuświadomiony może zostać poddany świadomej kontroli. To sprawia, że stanowi pewien pomost między świadomą a nieświadomą częścią umysłu. Joga wskazuje nam nie tylko jak ten pomost przekroczyć, ale daje też narzędzia, by za pomocą oddechu zwiększyć naszą energię życiową, uspokoić system nerwowy, zbalansować pracę półkul mózgowych, wyciszyć się lub doenergetyzować. Słowem: przejąć kontrolę nad tym, co zwykle poza nią.
Prowadzi:
231118DB-32FD-415F-ACBD-179481E3B2BF (1)
Anna Rutkowska – Joga została stałym elementem jej życia już w wieku dwunastu lat, kiedy to rozpoczęła praktykę. Nieustanna chęć rozwoju i głębszych poszukiwań zaprowadziła ją do źródła, czyli do Indii, dokąd stale wraca ucząc się u tamtejszych nauczycieli w tradycyjnych aszramach oraz kończąc tam kursy nauczycielskie (podstawowy, zaawansowany, kurs terapii jogą). Z wykształcenia filozof, tancerka tanga argentyńskiego, autorka projektów podróżniczych związanych między innymi z filozofią wschodu. Uczy jogi w holistycznej formie, czyli także w obszarze technik oddechowych i medytacyjnych, filozofii, zdrowia i sposobu odżywiania oraz pracy nad emocjami. Każde jej zajęcia powstają pod wpływem wiedzy na temat wielowymiarowego wpływu praktyk jogicznych na nasze ciało wraz z jego systemem nerwowym, mechanizmy oddychania, organy, gospodarkę hormonalną oraz subtelne więzi ciała z umysłem i oddechem. Autorka oraz organizatorka licznych warsztatów w Polsce i za granicą.


JOGA POWIĘZIOWA DLA KOBIET /sala DUŻA, 10:15-11:45
Joga powięziowa to łagodna forma jogi, w której odnosimy się do starożytnej mądrości przedkładania bycia przed działaniem, a tym samym nauk relaksacji. Joga powięziowa jest odpowiednia dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku, także dla tych, które nigdy nie praktykowały. Zajęcia pozwalają rozluźnić się i zrelaksować, a regularna praktyka daje bardzo dobre efekty terapeutyczne.
Prowadzi:
anna kwietniak
Anna Kwietniak – Z wykształcenia doktor nauk o Ziemi,  na co dzień nauczyciel akademicki. Praktykuje jogę metodą Iyengara od 2013 roku. Obecnie uczestniczy w kursie nauczycielskim prowadzonym przez Romka Grzeszykowskiego. Technikę,  jaką daje metoda Iyengara uzupełnia jogą powięziową,  ucząc się od Wojtka Kaczmarczyka. Chętnie czerpie z różnych metod jogi, tak by praktyka stawała się naturalną częścią życia.


CANTIENICA – TRENING MIĘŚNI DNA MIEDNICY /sala MAŁA, 18:00-19:30
U podstaw metody CANTIENICA® – Metoda Kształtowania Ciała & Postawy leży założenie, że dno miednicy jest najważniejszą kondygnacją człowieka. A co z tego wynika, mięśnie dna miednicy nie są traktowane oddzielnie lecz jako fundament prawidłowej postawy i chodu. Zaburzenia w funkcjonowaniu dna miednicy mogą być nie tylko efektem procesu starzenia i słabnących mięśni. Jest wiele innych czynników, które wpływają niekorzystnie na jego kondycję. Problemy z funkcjonowaniem dna miednicy mogą się pojawić po porodzie, urazach, w wyniku utrwalonych wad w postawie, sposobie poruszania się czy siedzenia. W obecnych czasach są często “po prostu” wynikiem naszego współczesnego trybu życia. Na zajęciach mile widziane kobiety w każdym wieku.
Prowadzi:
dorotaVitallokum
Dorota Gałuszka – Instruktorka CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy. Praktykująca metodę od 5 lat. Z wykształcenia matematyk i informatyk, przez lata zasilająca szeregi menadżerów korporacyjnych. Od momentu kontaktów z metodą jej życie zaczęło zmieniać bieg. Powoli ulegały zmianie priorytety i postępował powrót do ideału młodości – pomocy ludziom. A dzięki ćwiczeniom i zastosowaniu na co dzień CANTIENICA® – Metoda Kształtowania Ciała & Postawy, wiele osób odzyskuje radość życia.


MEDYTACJA DYNAMICZNA OSHO – Uwolnij emocje /sala DUŻA, 8:30-10:00
Medytacja Dynamiczna ma pobudzić przepływ energii w całym ciele i pogłębić z nim kontakt. Składa się z pięciu etapów, początkowe etapy pomagają uwolnić napięcia, rozładować emocje i oczyścić się – polegają na szybkich ruchach i przyspieszonych oddechach, które wykonywane przez dłuższy czas pozwalają zanurzyć się w to doświadczenie całkowicie, w „tu i teraz”. Medytacja Dynamiczna pozwala oderwać się od bieganiny myśli, doświadczyć wolności, bycia świadkiem, pozwala powrócić do spokoju i odzyskać witalną energię.
Uwaga:
– medytację wykonujemy w opaskach na oczy – jeśli masz swoją, to weź ze sobą;
– medytacja wyzwala duży wysiłek fizyczny, proponujemy wygodny, luźny ubiór (można się spocić), wchodzimy na salę bez obuwia;
– pamiętaj, żeby nie jeść przynajmniej godzinę przed medytacją, żeby mieć pusty żołądek

KOBIETY TAŃCZĄ! – WARSZTAT TAŃCA INTUICYJNEGO /sala GÓRNA, 18:00-19:30
Taniec intuicyjny ma terapeutyczne właściwości – zaczyna się wtedy, gdy puścimy głowę, a zaczniemy podążać za tym, co „mówi” nasze ciało, za tym, co czujemy. Praktyka ta pozwala wzmocnić intuicję, czyli słuchanie głosu ciała, co chce nam powiedzieć, co chce w danej chwili zamanifestować. Na zajęciach będziemy doświadczać dynamicznych jakości ruchu, posiłkując się teorią Labana, tak, aby odkrywać swój własny ruch, eksplorować nieznane lub zapomniane obszary, ożywiać ciało i czerpać z ruchu przyjemność oraz poczucie przepływu! Na warsztacie w grupie kobiecej możemy również uczyć się budować dobrą, akceptującą relację z innymi kobietami. Uczyć się nowych wzorców reagowania, zaufania, poczucia bezpieczeństwa, odwagi, wyrażania czułości, empatii, zmysłowości.
Uwaga! Nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia, nie jest ono potrzebne – krok po kroku będziemy odnajdywać naszą drogę do spontanicznego, kreatywnego ruchu.

RELAKSACJA W DŹWIĘKACH MIS I GONGÓW /sala DUŻA, 20:00-21:00
Po zajęciach ruchowych, tanecznych zapraszam na błogi relaks w dźwiękach mis himalajskich oraz gongów i innych pierwotnych instrumentów, na “kąpiel” w wibracjach, które wnikają przez skórę penetrując tkanki i komórki. Sesja relaksacji wspiera procesy harmonizowania naszych czakr (centrów energetycznych), samoregulacji, uzdrawiania i odblokowywania napięć zarówno fizycznych jak i mentalnych, stanowiąc drogę do odprężenia i lepszego samopoczucia.
Prowadzi:

Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca; od 3 lat prowadzi Medytacje Osho w Krakowie. Na co dzień związana ze studiem Joga Centrum w Krakowie, gdzie od 4 lat prowadzi autorskie Medytacje z Dźwiękiem. Ukończyła Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz Akademię Tańca Terapeutycznego i wiele szkoleń w metodzie Laban/Bartenieff Movement System m.in. z Peggy Hackney, Joanna Brotman, Karen Studd, Beata Marecka-Zehetbauer, Agnieszka Sokołowska. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich edycja 2014/2015 oraz Kurs Terapeutycznego Oddziaływania Wibracjami Mis Tybetańskich wg tradycyjnego przekazu himalajskiego i szkolenie z terapeutyzacji gongami w pracy indywidualnej i grupowej. W 2018 ukończyła Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella (IPP). Na co dzień prowadzi grupy tańca intuicyjnego, warsztaty wyjazdowe, taneczne ceremonie, kręgi kobiet, koncerty mis i gongów. Autorka projektu Wyspa Sensu oraz organizatorka 3 edycji Dni Zdrowia w Krakowie oraz 2 edycji rozwojowego Festiwalu O!życie


PRZEBUDZANIE KOBIECOŚCI /sala MAŁA, 11:15-12:15
Kobieca czyli jaka?
Czym dla Ciebie jest kobiecość?
Jak odkryć siebie, swoje ciało i wewnętrzne piękno na nowo?
Jak zbudować bardziej pozytywny obraz swojej osoby?
Jak stworzyć swój własny kanon piękna?
Jak pracować nad przebudzeniem swojej kobiecości?
Jeśli jesteś ciekawa jak nauczyć się na nowo doceniać swoją kobiecość i łączyć się z jej darami, zapraszam na wykład!

CIAŁO I ZDROWIE INTYMNE /sala MAŁA, 12:30-13:30
Nasze ciała mają wrodzoną, niesamowitą MĄDROŚĆ.
Niestety stres, codzienny pośpiech, nadmiar obowiązków, czy przerost ambicji systematycznie nas od tej mądrości oddalają, powodując fizyczne osłabienie, złe samopoczucie, a nawet choroby.
Musimy nauczyć się doceniać wrodzoną mądrość naszych ciał. Wsłuchiwać się w nie i rozpoznawać jego potrzeby. Pozwalać sobie na komfort odczuwania – zarówno swojej cielesności ale i uczuć.
Prowadzi:
basia forczek
Barbara Forczek-Iwon – prowadzi “Przestrzeń Zdrowia” Fizjoterapia & Edukacja, ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego im. B. Czecha na kierunku fizjoterapia. Jest Certyfikowaną Terapeutką Uroginekologiczną i zajmuje się szeroko pojętą fizjoterapią w zdrowiu intymnym przede wszystkim u kobiet, ale także mężczyzn. Konsultacje z zakresu fizjoterapii uro-ginekologicznej prowadzi w Centrum Medycznym Scanmed przy ul. Armii Krajowej 5 oraz w Centrum Terapii i Rehabilitacji Open Medical przy ul. Gęsiej 22. Ponadto współpracuje ze Szkołą Rodzenia działającą przy Szpitalu Uniwersyteckim na ul. Kopernika 23, gdzie prowadzi zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży. Praca z ludźmi daje jej ogromną satysfakcję, a sukcesy pacjentów sprawiają wielką radość. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach. Jej pasją są góry.


JOGA EUFORIA – Zacznij dzień od dawki pozytywnej energii! /sala GÓRNA, 8:30-10:00
Pozwól niech praktyka Cię poniesie, wysoko, niech uniesie Twoją duszę do ekstatycznego zachwytu. Pozostając w zachwycie, pozwól niech joga ukoi twój umysł, tak abyś pozostał/a w poczuciu szczęścia, pełni i błogości. Praktyka ta to połączenie intensywnej vinyasy, pranayamy i elementów bhakti jogi. Vinyasa wstępnie oczyści twój umysł i rozgrzeje ciało. Specjalnie dobrana sekwencja asan uruchomi w twoim ciele odpowiednie neuroprzekaźniki i hormony wyzwalając stan szczęśliwości. Pranayama doda Ci energii i ukoi głowę. Na koniec, w stanie głębokiego połączenia ze swoją najwyższą istotą będziemy intonować mantrę, co pozwoli nam poczuć jedność, ze sobą, z otaczającym nas światem i współtowarzyszami praktyki.

JOGA NIDRA – głęboki relaks z intencją /sala MAŁA, 20:00-21:00
Joga Nidra to praktyka jogi poprzez głęboki relaks. Ty leżysz, relaksujesz się, słuchasz i podążasz za głosem prowadzącego. Kluczowym momentem praktyki jest sankalpa czyli twoja własna intencja, życzenie które chcesz by się spełniło. Dzięki temu iż umysł jest głęboko odprężony, sugestia którą sobie przygotujesz, może trafić do głębokiej podświadomości i jak nasionko w żyznej ziemi zacznie tam kiełkować. Zapraszam serdecznie.
Prowadzi:
mirek
Mirosław Kozłowski – praktyk jogi od ponad 15 lat, i entuzjastyczny nauczyciel od około 10 lat. Inicjacja do jego praktyki rozpoczęła się od głębokiej potrzeby rozpoznania na najgłębszym możliwym poziomie kim i czym jesteśmy jako ludzkie istoty. Miał szczęście spotkać wspaniałych nauczycieli hatha-jogi, dzięki którym mógł zbudować fundament swojej praktyki. Jednakże postrzega hatha-jogę jako przygotowanie do głębszych praktyk opartych o uważność i skupienie uwagi. Uczył się i praktykował jogę w szerokim znaczeniu, metody takie jak met. Iyengara (Intro II) Ashtanga Vinyasa, Sivananda, AcroYoga i ścieżki takie jak Jnana i Radża Joga poznawał u wielu nauczycieli z całego świata. Nie znajdując spełnienia w karierze naukowej (dr nauk fizycznych) ani w prowadzeniu biznesu (Joga Centrum w Krakowie), zdecydował się skupić całkowicie na własnej praktyce i uczeniu jogi. Obecnie mieszka z dala od miejskiego zgiełku, przygotowując wyjątkowe miejsce do praktyki jogi.
Na swoich zajęciach tworzy ciepłą, akceptującą atmosferę, gdzie poprzez skupienie na fizycznej praktyce jogi, głębokie warstwy psychiki harmonizują się i relaksują, przynosząc poczucie wewnętrznej lekkości i jasność umysłu.


TRE – ĆWICZENIA UWALNIAJĄCE OD STRESU, NAPIĘĆ I TRAUMY /sala DUŻA, 14:30-16:00
Ćwiczenia TRE (Tension and Trauma Releasing Exercises) Davida Bercieliego to ćwiczenia uwalniające od stresu, napięć i traumy. Wpływają pozytywnie zarówno na zdrowie emocjonalne, jak i fizyczne, dzięki czemu mają szerokie zastosowanie w codziennym życiu, psychoterapii, medycynie, rehabilitacji, sporcie. Mogą być pomocne w: lepszym, głębszym i świadomym kontakcie ze sobą, swoim ciałem, emocjami; pogłębianiu równowagi psychofizycznej; relaksie, regeneracji i odnowie biologicznej; byciu w tu i teraz; radzeniu sobie ze stresem; uwalnianiu się od fizycznych i emocjonalnych napięć, trudnych doświadczeń.
Więcej o TRE: http://www.tre-trauma.pl
Uwaga! Jeśli masz jakiekolwiek problemy lub ograniczenia zdrowotne, daj mi proszę o nich znać przy zapisie: m-smolen@wp.pl Przeciwwskazania: ciąża, zaburzenia: ciśnienia krwi, pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje), świeże kontuzje, stany pooperacyjne, hypo-, hiperglikemia, padaczka, schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychoza, głęboka depresja, schizofrenia.
Prowadzi:
Photo - Magdalena Smoleń
Magdalena Smoleń – Uwielbia kontakt z ludźmi, naturę, muzykę, ruch, sztuki walki! W swojej praktyce terapeutycznej oferuje sesje indywidualne i grupowe, na których pobudzisz i wzmocnisz swoją własną naturalną zdolność do rozwoju, uzdrowienia i integracji ciała, umysłu i ducha. Korzysta z takich metod, jak: Core Energetics, TRE, Masaż PeLoHa, Bioterapia i Hipnoza. W Katedrze Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej w AGH pracuje jako badacz i nauczyciel. Prowadzi Gabinet Rozwoju i Terapii Magic Space www.magdalenasmolen.pl


YONI LOVE – WEWNĘTRZNA MOC KOBIETY /sala DUŻA, 16:15-17:45
Agnieszka wspiera Kobiety na drodze odkrywania swojej seksualności, otwierania się na energię kreatywną, przyjemność. W trakcie Dnia Zdrowia Kobiet poprowadzi warsztat: Wewnętrzna Moc Kobiety ❤️ a także będzie ze swoimi produktami Yoni Love na stoisku od godz. 10:00-14:30. 
Prowadzi:
aga konefal
Agnieszka Konefał – autorka i założycielka Yoni Love (www.yonilove.org)
Prowadzi transformujące warsztaty dla Kobiet, kursy on-line, sklep z Jajeczkami Yoni, ziołami wspierające kobiecość 🙏🏼 wszystko by inspirować Kobiety do budowania głębokiej i intymnej relacji ze sobą, swoją seksualnością. Obala tabu i wstyd wokół cielesności. Pomaga Kobietom odnaleźć wewnętrzną moc. Wspiera, wzmacnia, edukuje. Studiowała psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskkm, jest certyfikowanym terapeutą Yoni Mappingu. Praktykuję wchodnią tantrę, taoizm, filozofię wschodu, holistyczne ujęcie człowieka jako całości. Od dziecka fascynowała mnie filozofia wschodu a szczególnie aspekt połączenia duszy-ciała. Pracuje w obszarze poszerzania świadomości seksualnej i życiowej.
Agnieszka prowadzi takze grupe na FB tylko dla Kobiet gdzie można posłuchać jej nagrań wideo. https://www.facebook.com/groups/glebiasek


ZDROWE ŚNIADANIE AKTYWNEJ KOBIETY – prezentacja /sala GÓRNA, 10:15-11:00
Podczas spotkania omówimy kilka wariantów śniadania odpowiedniego na tą porę roku w wersji na słodko i słono, i porozmawiamy o tym, jak najlepiej zbilansować śniadanie oraz wzbogacić je tak, by już podczas pierwszego posiłku zapewnić sobie dużą część dziennego zapotrzebowania na minerały i witaminy.
Prowadzi:
72409636_2719844994746778_1075597043713441792_o
Iga Urbańska – właścicielka sklepu wegańskiego Roślinny, weganka, miłośniczka świata roślin i tego jaki wpływ zawarte w nich substancje mają na ciało i umysł.
http://www.Roślinny.pl oraz https://www.facebook.com/skleproslinny