Dni Zdrowia w Krakowie 10-11.02.2018

W lutym Zapraszam na Dni Zdrowia! 10 – 11.02.2018
2 dni warsztatów związanych z ciałem, psychosomatyką, terapiami alternatywnymi. W programie joga, masaż, refleksologia, taniec intuicyjny, kuchnia 5 przemian, relaksacja i medytacja z dźwiękiem mis i gongów. ponadto kiermasz ziół i różności oraz wspólna wegańska kolacja!

DNI ZDROWIA odbędą się na Biała Droga 4 w Krakowie! To możliwość poznania ciekawych ludzi i doświadczenia na sobie różnych propozycji zdrowego stylu życia.  Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji, warsztatów pracy z ciałem oraz spotkań kulinarno-dietetycznych. Przyjdź i spędź ten czas z Nami!

Zapraszają: Joanna Chyl, Janek Szpil, Anna Wiktoria Ostafil, Katarzyna Fizia
Joanna Chyl – Masaż, aromaterapia & Tradycyjna Medycyna Chińska
Dietetyka TCM dla każdego!
Wyspa Sensu
Joga Jana

PROGRAM>>>>
SOBOTA 10.02.
10.00 – 12.00 Joga dla kręgosłupa – prowadzi Janek Szpil

12.30 – 15.00 O czym mówi twarz? – Diagnostyka chorób z twarzy – prowadzi Joanna Chyl

15.00 – 16.00 Przerwa obiadowa
*We własnym zakresie.

16.00 – 18.30 Co mówią nasze stopy? – Refleksologia stóp w praktyce – prowadzi Joanna Chyl

19.00 -20.30 W Rytmie Ciała – wieczór z tańcem intuicyjnym – prowadzi Anna Wiktoria Ostafil

20.30 do 22.00 Kiermasz rękodzieł, zdrowych kosmetyków oraz ziołowych herbatek + Wspólna kolacja
* Każdy chętny przynosi wegetariańskie/ wegańskie smakołyki, które spożywamy we wspólnym kręgu dzieląc się przysmakami 🙂 np. hummus, chleb domowy, zupy, pasty, sałatki itp.

NIEDZIELA: 11.02.
10.00-12.00 Joga – rozpuszczanie napięć w ciele.
Kluczem do odpuszczania jest oddech – prowadzi Janek Szpil

12.30-15.00 Warsztat kulinarny połączony z wykładem – Dietetyka TCM dla każdego! -Regeneracyjna zupa mocy, czyli co jeść, aby nabrać mocy! – wykład, wspólne gotowanie wg 5 przemian i degustacja – prowadziKatarzyna Fizia

15.00-17.00 Warsztat masażu punktów akupunkturowych wg zegara narządów – Czyli co i kiedy nacisnąć, aby wydobyć energię! 🙂 – prowadziKatarzyna Fizia

17.00-18.00 Kiermasz ziół TCM + Wspólny podwieczorek
*Każdy chętny przynosi wegetariańskie/ wegańskie smakołyki, które spożywamy we wspólnym kręgu dzieląc się przysmakami 🙂 np. owoce, ciasta, ciasteczka, bakalie, desery itp.

18:00-19:45 Medytacja Żywiołów + Relaksacja w terapeutycznych dźwiękach – prowadzi Anna Wiktoria Ostafil

Zapisy na poszczególne zajęcia odbywać się będą bezpośrednio u prowadzących! Ilość miejsc ograniczona!
_______________
OPIS WARSZTATÓW:

Poranna Joga w sobotę i niedzielę z Joga Jana – Janek Szpil

SOBOTA – Joga dla kręgosłupa.
Kręgosłup jest ważny. Jest podstawową osią w naszym ciele.
Przedmiotem warsztatu będzie zadbanie o kręgosłup i system mięśni pleców za pomocą narzędzi jakie daje joga.

NIEDZIELA – Joga – rozpuszczanie napięć w ciele.
Przedmiotem warsztatu będzie użycie narzędzi jogi do rozpuszczania napięć w ciele. Użyjemy technik ruchowych, oddechowych i relaksacyjnych.

Oba warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób już ćwiczących jogę jak i dla tych którzy do tej pory nie mieli z nią styczności. Bazą warsztatu będą klasyczne zajęcia jogi oparte na metodzie integralnej jogi według metody Sivanandy wzbogacone o elementy zaczerpnięte z innych technik jogi i pracy z ciałem. Joga traktuje człowieka jako całość. Układ kostny połączony jest z mięśniowym i powięziowym. Ciało fizyczne zapamiętuje i przechowuje emocje. Emocje zależą od sposobu w jaki funkcjonuje nasz umysł. Oddech nadaje rytm całemu organizmowi. Zajęcia zaczniemy od uważnego pogłębionego oddechu. Poznamy proste techniki relaksacji, które z powodzeniem możemy stosować na co dzień. Wreszcie za pomocą ruchu i ustawienia ciała w pozycjach delikatnej jogi uruchomimy w naszym ciele proces regeneracji. Joga niczego nie zrobi za Ciebie. Może jednak pokazać wachlarz możliwości i pokierować na odpowiednią ścieżkę do samouzdrawiania. Na poziomie fizycznym, energetycznym i duchowym.

Czas trwania: 2h
Pojedynczy warsztat: 35zł
Oba warsztaty: 60zł
Rezerwacja miejsc: jan.szpil@gmail.com
_______________

Warsztaty Co mówi do nas twarz? i Co mówią nasze stopy? z Joanną Chyl

SOBOTA – Co mówi do nas twarz? – Diagnostyka twarzy.

Czy zdarzyło się Wam popatrzeć w lustro zaraz po przebudzeniu i wystraszyć się własnego odbicia? Niektórzy twierdzą , ze mają tak codziennie. Zanim jednak zaczniemy wklepywać kremy pod oczy, nakładać maseczki lub umówimy się na wizytę u dermatologa, czy kosmetyczki, przyglądnijmy się dokładniej naszej twarzy, bo ona chce nam coś powiedzieć. Medycyna orientu, refleksologia zajmują się odczytywaniem z twarzy dolegliwości, chorób organów wewnętrznych, zaburzeń hormonalnych, chorób układu krwionośnego, kostnego oraz wielu innych sygnałów wysyłanych z wnętrza ciała. Dziwimy się, gdy lekarze medycyny naturalnej w przeciągu kilku sekund bez dotykania naszego ciała potrafią zdiagnozować problem z którym przyszliśmy. To właśnie umiejętność czytania twarzy, umożliwia trafną diagnozę. Niekiedy walczymy z workami pod oczami, sińcami wokół oczu wcierając bardzo drogi kosmetyk zamiast napoić nasze nerki, upewnić się czy układ moczowy sprawnie działa a może by tak zadbać o wątrobę? Pojawiający się trądzik, suchość skory, pękające usta, zaczerwienione gałki oczne, szerokie lub wąskie brwi, to wszystko język którym komunikuje się z nami ciało dając nam do zrozumienia, ze coś trzeba naprawić. Również dusza wysyła wiadomość podpowiadając, że może czas odpocząć? Być może zbyt surowo oceniamy siebie i innych ludzi? A może częściej powinniśmy zawierzać własnej intuicji, instynktom, pożegnać stare sprawy i wejść na nową drogę życia. Twarz dostarcza nam informacji o tym jak wyrażamy nasze uczucia, miłość oraz radość życia.
Podczas warsztatu będziemy tworzyć mapy twarzy zaznaczając i diagnozując wszystkie komunikaty wysłane z głębi ciała i duszy. Po diagnozie wspólnie spróbujemy znaleźć rozwiązanie problemu. Porozmawiamy o naturalnych sposobach dbania o skórę twarzy.

Czas trwania 2h30
Pojedynczy warsztat: 50zł
Oba warsztaty: 90zł
Rezerwacja miejsc: joannachyl38@gmail.com
www.joannachyl.pl

SOBOTA – Co mówią nasze stopy? – Refleksologia stóp w praktyce.

W refleksologii stóp mówi się, że stopa jest miniaturka całego człowieka. Poszczególne punkty zaczynając od palców, aż po piętę odpowiadają poszczególnym częścią ciała, narządom wewnętrznym a bolesność i zmiany w obrębie tych punktów mówią nam o stanie funkcjonowania całego naszego organizmu. Refleksologia traktuje człowieka jako całość, nie skupia się na pojedynczych objawach, ale jej zadaniem jest przywrócenie równowagi w całym organizmie. Dodatkowo, przez stopę przebiegają meridiany tj linie energetyczne którymi posługuje się medycyna chińska badając przepływ energii Qi. Podobne punkty występują na dłoniach, twarzy i uszach umożliwiając pełniejszą diagnozę. Podczas warsztatu omówimy poszczególne punkty na stopie a następnie przejdziemy do zajęć praktycznych w parach. Prosimy przygotować stopy!

Czas trwania 2h30
Pojedynczy warsztat: 50zł
Oba warsztaty: 90zł
Rezerwacja miejsc: joannachyl38@gmail.com
www.joannachyl.pl
_______________

Wieczór z tańcem intuicyjnym oraz Medytacja Żywiołów + relaksacja w dźwiękach z Anną Wiktorią Ostafil z Wyspa Sensu

SOBOTA 19-20:30 W Rytmie Ciała – wieczór z tańcem intuicyjnym

Serdecznie zapraszam na zajęcia z tańca intuicyjnego! Dla wszystkich:)
Taniec intuicyjny zaczyna się wtedy, gdy puścimy głowę, a zaczniemy podążać za tym, co „mówi” nasze ciało, za tym, co czujemy. Taniec odkrywa przed nami swoje uzdrawiające właściwości, pomagając nam oczyścić się z zalegających, tłumionych w środku emocji, stresu, przekonań, ocen, krytycyzmów, pomagając zrzucić napięcia, nadmierną kontrolę i ciężar dźwiganych na co dzień obowiązków, przenosząc nas z głowy w przestrzeń intensywnego doświadczania, tu i teraz, do naszego domu, jakim jest nasze własne ciało, do przyjemności jaką jest „bycie w ciele”.
Zajęcia mają pewną strukturę, która pomaga w otworzeniu się i poczuciu się komfortowo w grupie, czyli: ćwiczenia uziemiające, rozluźniające, oddechowe i bioenergetyczne, część główna, integracja w grupie, inspiracje do tańca, oraz krótka relaksacja w dźwiękach mis na zakończenie.
Nie jest potrzebne żadne przygotowanie ani umiejętności taneczne!
Przyda się butelka wody oraz wygodne, niekrępujące ruchów ubranie.

Czas trwania 1h30
Pojedynczy warsztat: 30zł
Oba warsztaty: 55zł
Rezerwacja miejsc: anna@wyspasensu.pl
Ilość miejsc ograniczona do: 12 osób
www.wyspasensu.pl

NIEDZIELA 18-19:45 Medytacja Żywiołów + Relaksacja w terapeutycznych dźwiękach

Zapraszam na autorską medytację inspirowaną wiedzą o naszych centrach energetycznych (czakrach) i przyporządkowanych im żywiołach, kolorach, zapachach i dźwiękach!
Po części medytacji prowadzonej nastąpi część relaksacyjna, kąpiel w dźwiękach mis, gongu, dzwonków z towarzyszeniem śpiewu, shruti, didgeridoo. Będzie to część, w której można pozostać w stanie medytacji, jak również swobodnie odpłynąć świadomością przechodząc w stan głębokiej relaksacji, w pełni zanurzyć się w wibracjach terapeutycznych instrumentów.
Medytacja Żywiołów została opracowana przeze mnie z potrzeby serca, dyktowana moim własnym doświadczeniem w pracy z ciałem i dźwiękiem – by wspierać proces harmonizowania naszych czakr, proces samoregulacji, uzdrawiania i odblokowywania tych wrażliwych miejsc w ciele, które mają swe odniesienie zarówno anatomiczne i fizjologiczne, jak też symboliczne. Czakry można rozumieć jako metafory poziomów świadomości oraz pewną drogę ku światłu, poziomom duchowym, nie zapominając o kontakcie z Ziemią i ciałem rozumianym jako niezwykły, wyjątkowy wehikuł, świątynia, nasz dom.

Czas trwania 1h45
Pojedynczy warsztat: 30zł
Oba warsztaty: 55zł
Rezerwacja miejsc: anna@wyspasensu.pl
www.wyspasensu.pl
_______________

Warsztat kulinarny połączony z wykładem oraz warsztat masażu punktów akupunkturowych z Katarzyną Fizią

NIEDZIELA – Warsztat kulinarny połączony z wykładem – Dietetyka TCM dla każdego! – Regeneracyjna zupa mocy, czyli co jeść, aby nabrać mocy! – wykład, wspólne gotowanie wg 5 przemian i degustacja

Czy to możliwe, aby w środku Zimy poczuć wielki przypływ sił witalnych i zregenerować ciało? Na wykładzie omówimy sposoby regeneracji ciała i umysłu w oparciu o dietetykę wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Co jeść, aby wzmocnić energię dnia codziennego – Qi oraz jak odblokować kanały, aby energia popłynęła. Skupimy się na produktach pozwalających zwiększyć sprawność fizyczną, umysłową i twórczą – na wzmocnieniu Nerek i Krwi. Ugotujemy wspólnie bardzo aromatyczną i regeneracyjną wegańską zupę mocy wg 5 przemian z dodatkiem ziół chińskich, która zaskoczy Was swoim składem i pozwoli zregenerować się w oczekiwaniu na Wiosnę lub też na kolejny zimowy wypad np. narciarski :).

Czas trwania: 2h30
Pojedynczy warsztatu: 35zł
Oba warsztaty: 80zł
Rezerwacja miejsc: dietetykatcm@gmail.com

NIEDZIELA – Warsztat masażu punktów akupunkturowych wg zegara narządów – Czyli co i kiedy nacisnąć, aby wydobyć energię!

Zapraszam do poznania naturalnego cyklu chińskiego zegara narządów w oparciu o nauki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Chcesz się dowiedzieć jaki potencjał energetyczny ma poszczególna pora dnia i jak wykorzystać te informacje, aby wzmocnić swoje ciało, wewnętrzną energię oraz uruchomić proces samoleczenia to zapraszam do wspólnej praktyki! masażu punktów akupunkturowych! W ramach zajęć omówimy m.in. co stymulować, co uspokajać, a co regenerować w poszczególnych godzinach poprzez masaż punktów na ciele.

Na warsztacie ćwiczymy w parach, a także praktykujemy automasaż. Polecam zabrać notatnik, coś do pisania oraz wygodny strój.

Czas trwania: 2h
Pojedynczy warsztat: 50zł
Oba warsztaty: 80zł
Rezerwacja miejsc: dietetykatcm@gmail.com
_______________

Kilka słów o prowadzących:

Janek Szpil – Jest certyfikowanym nauczycielem Sivananda Yoga. Od 2008 roku prowadzi zajęcia bazujące na spokojnej, relaksacyjnej jodze Sivanandy. Wypracował swoją interpretację klasyki, w której zwraca szczególną uwagę na oddech i świadomość ciała. Pomagały mu w tym zetknięcia z różnymi rodzajami jogi i innymi metodami pracy z ciałem. Joga daje mu narzędzia do kontaktu ze swoim ciałem, umysłem i duchem. Więcej info sprawdź: Joga Jana
“The sense of yoga is not about touching your toes. It’s about what you learn on the way down.”

Joanna Chyl -pedagog, masażystka, aromaterapeutka. Ukończyła szkolenia branżowe, takie jak: 2-letnia szkoła masażu leczniczego, kurs masażu lomi-lomi w Budapeszcie w szkole Integrated lomilomi, kurs masażu tajskiego, kurs kinesio-tapingu, refleksologii stóp, kurs masażu bańkę chińską, stawiania baniek ogniowych, moksybucję oraz inne szkolenia w ramach Krakowskiej Szkoły Medycyny Chińskiej. Prowadzi własną praktykę wykonując masaże klasyczne, lecznicze, relaksacyjne oraz zabiegi wg medycyny chińskiej.
www.joannachyl.pl

Anna Wiktoria Ostafil – pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych, obecnie słuchaczka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Ukończyła 4-stopniowy Kurs Terapeutycznego Oddziaływania Wibracjami Mis Tybetańskich. Do pracy z dźwiękiem szczególnie zainspirował ją kontakt z Shirlie Roden i Olgą Szwajgier oraz tantra. Na co dzień tworzy autorskie warsztaty/zajęcia oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec intuicyjny, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, Life/Art Process Anny Halprin, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Od 2016r. prowadzi regularnie Medytacje Aktywne Osho oraz autorskie Medytacje z Dźwiękiem. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia kręgowe pieśni, mandale, grę na bębnach, kalimbie i flecie indiańskim. Współpracuje z Joga Centrum w Krakowie. Autorka projektu www.wyspasensu.pl

Katarzyna Fizia – mgr dietetyki, dietetyk TCM, terapeuta TCM. Weganka, pasjonatka kulinarna, praktykuje Ping-Shen, jogę holistyczną oraz kundalini. Specjalista z zakresu żywienia, masażu Gua Sha, ziół kulinarnych TCM. Kontynuuje rozwój naukowy na studiach doktoranckich. W zakresie TCM dokształca się już od ponad 8 lat w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie oraz innych jednostkach. Terapią żywieniową, psychodietetyką oraz diet coachingiem zajmuje się zawodowo już od ponad 8 lat, dietetyką TCM od 2010 roku. Akupunkturę, bańki chińskie i moksę stosuje wspomagająco w terapii pacjentów. Prowadzi autorski cykl warsztatów kulinarnych i rozwojowych w Krakowie, Katowicach i innych miastach Polski pod hasłem Dietetyka TCM dla każdego! Obecnie podjęła 2,5 letnie nauczanie akupunktury klasycznej – Styl jednej igły we Wrocławiu w szkole prowadzonej przez Donalda Halfkennego (Ling Shu Institute for Classical Acupuncture and Chinese Medicine). Praktykę prowadzi w gabinecie w Krakowie, Katowicach oraz innych miastach na zaproszenie. www.facebook.com/groups/dietetykatcmdlakazdego/