Metoda

Interesuje nas wszystko, co sprawia, że życie nabiera SENSU! Wszystko, co sprawia, że czujesz się wolna/y, szczęśliwa/y, co sprawia, że ożywia się Twoje serce!

Mottem dla naszych działań jest pytanie Wilka zadane Dziewczynie w jednej z opowieści Clarissy Pinkoli-Estes: “GDZIE JEST DUSZA?”

Kontakt z duszą, z obszarem nieświadomości, z kreatywnością w człowieku możemy odnaleźć dzięki terapiom/sztukom ekspresyjnym – oddając się TWÓRCZEJ EKSPRESJI docieramy do najgłębszych pokładów samych siebie. Podczas zajęć uruchamiamy kanały ekspresji ruchowej, tanecznej, dźwiękowej, głosowej, plastycznej.

W naszej pracy wykorzystujemy różnorodne metody i narzędzia – wszystkie mają wymiar terapeutyczny i rozwojowy, służą wyrażeniu swojego wnętrza na różne sposoby, odnalezienia źródła witalnej energii, która drzemie w każdym z nas, uruchomieniu wyobraźni, dotarciu do własnego twórczego potencjału. Idea terapii ekspresyjnych czerpie z teorii Carla Junga i zakłada zwolnienie kontroli umysłu i oddanie głównej roli w procesie terapeutycznym właśnie nieświadomości.

Korzystamy z podejścia holistycznego, w którym człowiek jest integralną całością, poziomy duszy, ciała i umysłu wzajemnie się przenikają i wpływają na siebie.

Ukorzeniamy, nawołujemy do powrotu do CIAŁA, zmysłów, ekspresji, radości bycia sobą, umiejętności osadzania się w “tu i teraz”.

Wyspa Sensu to spotkanie żywiołów, wody i ognia, ziemi i nieba, dnia i nocy, yin i yang, Anny Ostafil i Karoliny Komarnickiej.

Tworzymy autorskie warsztaty i zajęcia, w których wykorzystujemy techniki ekspresyjne i relaksacyjne: taniec intuicyjny, Taniec Kreatywny, metodę Ruchu Autentycznego, ćwiczenia świadomości ciała, elementy metody A. Halprin i Analizy Ruchu R. Labana, ćwiczenia bioenergetyczne opracowane przez A. Lowena, elementy Porozumienia Bez Przemocy, elementy Mindfulness, techniki tantryczne, pracę z głosem, z instrumentami, malunek i rzeźbę.

Prowadzimy zajęcia w Krakowie i Wieliczce. Jeśli chcesz zorganizować nasz warsztat w innym mieście, jesteśmy otwarte, skontaktuj się z nami.

Czym są terapie ekspresyjne

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapii Ekspresyjnych (IEATA):

“Terapie ekspresyjne (Expressive Arts Therapy) łączą sztuki wizualne, ruch, dramę, muzykę, pisanie i inne procesy twórcze, wspierając głęboki rozwój jednostki oraz społeczności. Integrując twórcze procesy i pozwalając na ich przenikanie się, możemy uzyskać dostęp do naszych wewnętrznych zasobów w celu uzdrowienia, poszerzenia perspektywy, dotarcia do osobistych wglądów czy rozwoju kreatywności.”

ieata.org

Dlaczego “Wyspa Sensu”?

Każdy z nas ma w posiadaniu swoją Wyspę – swoje życie, które należy tylko do Ciebie, i które możesz kreować po swojemu. “Wyspa” nie oznacza izolacji ani ucieczki – jest dla mnie miejscem szczęśliwym, które można uprawiać jak ogródek. Jest takim miejscem w środku Ciebie, do którego powracasz, kiedy zapytasz: jaki jest sens mojego życia … Continue reading Dlaczego “Wyspa Sensu”?

O Cyklu “Powrót do Ciała” i “Dzika Kobieta”

Jak narodziła się “Dzika Kobieta”… W roku 2015 rozpoczęłyśmy cykl autorskich warsztatów rozwojowych dla kobiet „Powrót do Ciała”, które w całości oparte są na metodach terapii ekspresyjnych. Kluczem dla nas stało się poszukiwanie archetypicznej Dzikiej Kobiety, co rozumiemy jako nawiązanie dobrej relacji z własnym ciałem, zmysłami, intuicją i wewnętrzną mądrością. Nasze zajęcia są okazją do … Continue reading O Cyklu “Powrót do Ciała” i “Dzika Kobieta”