Zanurzenie w tantrę / Ciało – Dotyk – Ekstaza 17-19.04.2020

Wraz z wiosennym przebudzeniem w przyrodzie zapraszamy Cię do ekstatycznego zanurzenia się w tantrę, która w harmonii z otoczeniem prowadzi do rozbudzenia wewnętrznej energii i radości życia!
17 – 19.04 SOPATOWIEC, BESKID SĄDECKI

Tantra pozwala nam powrócić do pojmowania naszego ciała jako naszego domu, naszej świątyni. Celebrując każde jego doświadczenie jako drogę do wewnętrznej prawdy. Doceniając rolę naszej energii seksualnej jako energii życiowej i twórczej, rolę intuicji i swobodnej ekspresji, która prowadzi ku wewnętrznej wolności, życiu w zgodzie ze sobą, w harmonii z naturą i innymi ludźmi.

Baza dla naszej praktyki to ćwiczenia oddechowe, tantryczna joga, intuicyjny taniec, aktywne medytacje oraz tantryczny dotyk. Będziemy na bieżąco wymieniać się swoimi wrażeniami i doświadczeniami w formie spotkań kręgu, aby poczuć że faktycznie jesteśmy w naszych doświadczeniach otoczeni wsparciem i obecnością prowadzących i całej grupy.

Zapraszamy do tej podróży przez ciało ku przebudzeniu i ekstazie.

⚤ Warsztaty dla kobiet i mężczyzn, singli i par, dla początkujących oraz tych, którzy pragną odświeżyć swoje tantryczne doświadczenia.

Opłata: cena obejmuje warsztaty + 2 noclegi i pełne wyżywienie
520zł !early bird! – do 24 II
560zł – do 24 III
600zł – po 30 III

ZAPISY: anna@wyspasensu.pl
Ilość miejsc ograniczona! Miejsce rezerwuje wpłata zadatku 100zł na konto Fundacji Joga Centrum: 89 1140 2004 0000 3102 7774 6475 z tytułem „Warsztat”

Prowadzący:
Anna Wiktoria Ostafil / Wyspa Sensu i Mirosław Kozłowski / Fundacja Joga Centrum

Uwaga: nie jest potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie z tantrą (ani jogą i tańcem) – zachęcamy jedynie do otwartości na praktykę, którą proponujemy jako spójną całość.

Program:
PIĄTEK 17 IV
18:00 Kolacja
19:30 Krąg otwierający
Warsztat o granicach i komunikacji empatycznej
Tantra joga – relaksacja

SOBOTA 18 IV
7:30 Medytacja Dynamiczna Osho
9:00 Śniadanie
10:30 Rozgrzewka bioenergetyczna
Praca z archetypami, medytacja w ruchu
13:30 Obiad
15:00 Ceremonia kakao i ekstatyczna podróż w tańcu
18:00 Kolacja
19:30 Tantra joga
Sesja tantrycznego dotyku
Celebracja – muzyka i śpiew (dla chętnych)

NIEDZIELA 19 IV
7:30 Medytacja Oddychanie Czakrami Osho
9:00 Śniadanie
10:30 Krąg – Ceremonia zamknięcia
13:30 Obiad

CZYM JEST WSPÓŁCZESNA TANTRA?

Tantra (Modern Tantra) to jedna z najbardziej holistycznych ścieżek rozwoju osobistego i, dla niektórych, również duchowego, łączącej w sobie wszystkie elementy, które spajają naszą osobowość i określają nasze życiowe funkcje i poziomy świadomości. Aby przekroczyć codzienne schematy działania i myślenia, zostawić programy, które nas ograniczają, przekonania, które nam nie służą, aby wyjść z poziomu ego do poziomu serca, w tantrze korzystamy z mocy różnorodnych narzędzi i form aktywności poprzez ruch, intuicyjny taniec, dotyk, głos, muzykę, jak też bycie w ciszy, w bezruchu, medytacji. Zawsze zgodnie z zasadą dobrowolności, aby każdy wybierał to, na co jest gotowy w danym momencie.

Podstawą na drodze tantry jest budowanie poczucia naszych Korzeni, kontaktu z Ziemią, zarówno fizycznie, jak i symbolicznie; poziom bezpośredniego doświadczenia, świadomość naszego Ciała, jego siły i piękna, naszego rdzenia i poczucia bezpieczeństwa. Kolejno uświadamiamy sobie rolę naszej seksualnej energii, z którą kontakt przynosi uwolnienie emocji i kreatywności, oraz rolę naszego centrum, hara, związanego ze świadomością naszych granic i poczuciem wewnętrznej mocy. Gdy energia dalej płynie w górę do naszego serca, kontaktujemy się z miłością, odważając się kochać samego siebie i otwierając swe serce także na innych ludzi, na miłość współczującą (Compassion) oraz miłującą dobroć (Loving Kindness). Kolejnym etapem, którego dotykamy jest komunikacja, umiejętność aktywnego słuchania oraz mówienia o swoich odczuciach, emocjach, wrażeniach tak, aby wyrażać swoje autentyczne „ja”, czyli poziom ekspresji, wydobycia na zewnątrz tego co tkwi głębiej. Dalej przepływ prowadzi nas do poziomu intuicji, bardziej subtelnych odczuć, aby dopełnić się na poziomie bycia świadkiem, poczucia bycia częścią wszechświata, poczucia nieograniczonych możliwości i przestrzeni, wyjścia poza utarte ścieżki Umysłu.


Prowadzący:
ANNA WIKTORIA OSTAFIL – pedagog i kulturoznawca; w 2018 ukończyła Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella (IPP). Od 3 lat prowadzi Medytacje Osho w Krakowie i tworzy społeczność miłośników medytacji aktywnych Praktyka Medytacji Osho / Osho Meditation Practice Kraków oraz miłośników tańca intuicyjnego Taniec Intuicyjny w Krakowie – Anna Wiktoria Ostafil Na co dzień związana ze studiem Joga Centrum w Krakowie, gdzie od 4 lat prowadzi autorskie Medytacje z Dźwiękiem Joga Dźwięku // Medytacje z dźwiękiem głosu i mis tybetańskich Od kilku lat współtworzy warsztaty dla kobiet oraz Korzenno-Skrzydlaty Krąg Kobiet w Krakowie. Ukończyła Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz Akademię Tańca Terapeutycznego i wiele szkoleń w metodzie Laban/Bartenieff Movement System. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich edycja 2014/2015 oraz zdobywa doświadczenie w tantrze od 7-miu lat ucząc się od nauczycieli z całego świata. Na co dzień prowadzi grupy tańca intuicyjnego, warsztaty wyjazdowe, taneczne ceremonie, kręgi kobiet, koncerty mis i gongów. Autorka projektu Wyspa Sensu oraz współorganizatorka Dni Zdrowia w Krakowie, rozwojowego festiwalu Festiwal o!życie oraz Dnia Zdrowia Kobiet. Uwielbia grać na ukulele, śpiewać i bębnić. Razem z Mirkiem Kozłowskim tworzy projekt SatSound
MIREK KOZŁOWSKI- praktyk jogi od ponad 16 lat, i entuzjastyczny nauczyciel od przeszło 10 lat. Inicjacja do jego praktyki rozpoczęła się od głębokiej potrzeby rozpoznania na najgłębszym możliwym poziomie kim i czym jesteśmy jako ludzkie istoty. Miał szczęście spotkać wspaniałych nauczycieli hatha-jogi dzięki którym mógł zbudować fundament swojej praktyki. Jednakże postrzega hatha-jogę jako przygotowanie do głębszych praktyk opartych o uważność i skupienie uwagi. Uczył się i praktykował jogę w szerokim znaczeniu, metody takie jak met. Iyengara (Intro II) Ashtanga Vinyasa, Sivananda i ścieżki takie jak Jnana i Radża Joga poznawał u wielu nauczycieli z całego świata. Jeden z pionierów AcroYogi w Polsce. Na swoich zajęciach tworzy ciepłą, akceptującą atmosferę, gdzie poprzez skupienie na fizycznej praktyce jogi, głębokie warstwy psychiki harmonizują się i relaksują, przynosząc poczucie wewnętrznej lekkości i jasność umysłu. Nie znajdując spełnienia w karierze naukowej (dr nauk fizycznych) ani w prowadzeniu biznesu (Joga Centrum w Krakowie), zdecydował się skupić całkowicie na własnej praktyce i uczeniu jogi. Obecnie mieszka w Sudetach, z dala od miejskiego zgiełku, przygotowując wyjątkowe miejsce do praktyki. Uwielbia grać na gitarze i śpiewać pieśni z różnych kultur, szczególnie bhajany i mantry. Razem z Anną Ostafil tworzy projekt SatSound
www.wyspasensu.pl