Wszystkie Moje Relacje – Powrót do siebie

Warsztat czeka na wznowienie – przepraszamy, ale na razie nie ma terminu

“WSZYSTKIE MOJE RELACJE” to cykl warsztatów rozwojowych z udziałem koni. Spotkania prowadzone są w oparciu o metodę Horse Assisted Learning, w której konie traktowane są jako pełnoprawni uczestnicy zajęć, a ich naturalna / instynktowna mądrość inspiruje, wyzwala i przyśpiesza proces zmiany.

“POWRÓT DO SIEBIE” to pierwszy warsztat z tego cyklu, w całości poświęcony zauważaniu i badaniu własnych nawykowych wzorców wchodzenia w relację (maski, schematy) oraz odnajdywaniu drogi do autentyczności.

FILOZOFIA:
* Tworzymy przestrzeń dla pełniejszego i bardziej intensywnego doświadczenia SIEBIE w RELACJACH oraz okazję, by zobaczyć siebie i własne mechanizmy z kilku perspektyw ( w tym również końskiej).
* Nikomu nie mówimy, co jest dobre a co złe, tylko zapraszamy do doświadczania „relacji” i czerpania z instynktownej mądrości koni.
* Zapraszamy do uważności (Mindfulness) i uważnego bycia jako drogi do odnajdywania własnych zasobów.

NARZĘDZIA:
Warsztat stanowi splot narzędzi coachingowych, procesu grupowego, praktyki uważności (Mindfulness) oraz dojrzałej współobecności tych, którzy reprezentują pierwotną, instynktowną mądrość relacji – koni.

Z KIM ROZMAWIAJĄ KONIE (czyli dla kogo jest ten warsztat)?
• Z głodnymi odpowiedzi na pytania czemu wciąż trafiają im się „tacy” ludzie i „takie” relacje;
• Z tymi, dla których „bliskość” i „zaufanie” są tematami przez duże „T”;
• Z próbującymi złapać, o co chodzi w tych wszystkich relacjach;
• Z pragnącymi poznać siebie lepiej;
• Z chcącymi przyglądnąć się swoim nawykowym wzorcom i automatyzmom relacyjnym;
• Z pragnącymi eksplorować temat bycia sobą w relacji;
• Z gotowymi testować nowe sposoby funkcjonowania w relacji;
• Z tęskniącymi za „miękkością” i poszukującymi pierwotnej „życzliwości”;
• Z testującymi własne granice i moc własnego NIE;
• Z badającymi temat miłości;
• Z ciekawskimi ludźmi z krwi i kości;
• Z tęskniącymi za naturą, luzem i radością istnienia.

JAK TO DZIAŁA?
Jako ludzie działamy w oparciu o nawykowe wzorce reakcji. Gdy uświadomimy je sobie – pojawia się wybór i nowe możliwości. A tak się składa, że wzorce te doskonale uwidaczniają się w pracy z dużym zwierzęciem – koniem. Badania nad metodą Horse Assisted Learning potwierdzają, że postawa uczestników w stosunku do koni jest spójna z ich postawą w stosunku do przyjaciół, członków rodziny, współpracowników, klientów oraz w stosunku …do samych siebie. Siłą metody jest to, że pozwala ona nie tylko zauważać żywe mechanizmy, ale również testować nowe zachowania.

Ale to jeszcze nie koniec… Podczas pracy z końmi możemy nie tylko zauważać i modyfikować nasze wzorce zachowania, ale również pogłębiać rozumienie skutków naszych działań. Jest to możliwe dzięki dawanej przez konie bezpośredniej, „czystej” i „na czas” informacji zwrotnej. Ogromna wrażliwość koni w połączeniu z instynktowną autentycznością powoduje, że każdy otrzymuje dokładnie taki rodzaj wsparcia, jaki z perspektywy koni jest niezbędny aby zbliżyć się do pełni relacyjnej satysfakcji. Całość sprawia, że proces uczenia się przebiega błyskawicznie. Dodatkowo pracujemy z kamerą i tworzymy przestrzeń dla korzystania z obserwacji innych uczestników.

CZEMU WŁAŚNIE KONIE?
Chodzi o sekrety… sekrety końskiego umysłu. Między innymi: Sekret postrzegania, Sekret czasu reakcji, Sekret szybkiego uczenia się, Sekret dominacji stadnej i Sekret mowy ciała. Szczegóły na warsztatach.

CZY TO JEST SKUTECZNE?
Ostatecznie wszystko zależy od Ciebie. Trwałość efektu jest wynikiem zaangażowania i regularności. Niemniej jednak specyfika metody Horse Assisted Learning wspiera skuteczność, między innymi dlatego, że:
• Warsztaty są kameralne. Liczba uczestników waha się miedzy 6 a 8 osób. Mówimy więc o bezpiecznej przestrzeni, komforcie i poufności.
• Praca z końmi wzbudza pozytywne emocje, a u większości osób wywołuje stan „przepływu” (ang. flow). Oba zjawiska sprzyjają zdobywaniu i utrwalaniu nowych kompetencji.
• Program warsztatów skonstruowany jest w oparciu o nowoczesne podejście do procesu uczenia się. Bazuje przede wszystkim na testowaniu rozwiązań w kontakcie z żywym partnerem.
• Organizacja pracy podczas warsztatów umożliwia każdemu uczestnikowi koncentrację na jego indywidualnych potrzebach rozwojowych.
• Uczenie się jest wielopoziomowe, angażuje całą osobę i przebiega w realnej sytuacji.

CZY TO BEZPIECZNY PROCES?
• Metodologia pracy z końmi została przetestowana przez tysiące uczestników na całym świecie. Doceniają ją światowe korporacje, takie jak: Siemens, Procter & Gamble, Ernst & Young, Hewlett Packard, IBM, Mckinsey i inne.
• Programy rozwojowe z udziałem koni są realizowane w USA od 1996 roku, w Europie od 2000 roku, a w Polsce od roku 2006.
• Każdy warsztat prowadzony jest jednocześnie przez dwóch trenerów i uczestniczą w nim tylko sprawdzone konie.

KIEDY:
w godzinach 10.00 – 19.00, w tym godzinna przerwa na lunch. Nie działamy w pośpiechu i nie liczymy spraw co do minuty. Ważniejszy jest proces!
http://www.facebook.com/events/1845156685738856/
GDZIE:
Stajnia „Zaczarowane Wzgórze” koło Dobczyc.

PO ILE TA PRZYJEMNOŚĆ?
Ponieważ warsztat wymaga zaproszenia do współpracy koni – koszt warsztatu na osobę to 290 PLN / osoba (płatne gotówką w dniu warsztatu). W przypadku zgłoszenia się w dwie lub wiecej osoby oferujemy zniżkę i wtedy cena wynosi 270 PLN / osoba.

ZAPISY!
ZGŁOSZENIE (ORAZ PYTANIA) PRZEŚLIJ NA ASRES: maranga.warsztaty@gmail.com.
Potwierdzeniem miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 150 PLN. Zaliczka nie jest zwracana w przypadku wycofania się uczestnika na mniej niż tydzień przez warsztatami.

KOLEJNE WARSZTATY W CYKLU:
* Bliskość i dystans czyli o sztuce uważnej komunikacji. Warsztat DWUDNIOWY z noclegiem. Połączony z pracą z ciałem i współną praktyką uważności. Koszt 550 PLN / osoba (w cenie nocleg i pełne wyżywienie).

*  Konflikt i harmonia czyli o sztuce uważnego współbycia. Koszt 290 PLN / osoba.

UWAGI SPECJALNE!
• Warsztaty nie są kursem jazdy konnej i nie obejmują wsiadania na konie.
• Udział w warsztatach nie wymaga doświadczenia w pracy z końmi.
• Warsztaty w większości dzieją się na zewnątrz nalezy więc być przygotowanym na różne opcje pogodowe (pełne słońce, opady, błoto).

OBIAD!
Koszt udziału obejmuje obiad ugotowany przez kulinarną ARTYSTKĘ – p. Agnieszkę. Tyle, że jemy wegetariańsko. Bezglutenowość lub veganizm lub alergie prosimy zgłosić przy zgłoszeniu.

A KTO TO PROWADZI?
Karolina Komarnicka i Anna Ostafil