Spotkania ze śpiewem mantr i medytacją

“Zawsze, kiedy śpiewamy święte dźwięki, każda komórka naszego organizmu radośnie się przyłącza. A kiedy ta czysta wibracja miłości przepływa przez świątynię naszego ciała i wypełnia nasze serce, wtedy dopiero poznajemy i doświadczamy prawdziwego znaczenia pokoju.” —Shirlie Roden

Zapraszam serdecznie na spotkania ze śpiewem mantr i medytacją z głosem dla wszystkich, którzy pragną zwolnić tempo, odetchnąć pełną piersią i złapać kontakt ze sobą. Nie ma znaczenia poziom zaznajomienia z medytacją i głosem – zawsze zaczynamy od samych podstaw, a sama praktyka przynosi ukojenie i wprowadza w stan wewnętrznego spokoju już za pierwszym razem. W tej praktyce nie ma żadnego przymusu, można uczestniczyć w medytacji i śpiewaniu również bez udziału własnego głosu, wczuwając się w głosy innych. Dlatego siadamy w kręgu, aby stworzyć kopułę dźwięku, która ma potężną moc!

Praktyka świadomego intonowania poszczególnych dźwięków i samogłosek niesamowicie wycisza umysł, a poprzez wibrację organów i tkanek aktywizuje uzdrawiający potencjał w ciele. Tym potencjałem jest nasza zdolność do samoregulacji systemu nerwowego i przywracania psychofizycznej równowagi, czyli balansu między działaniem a niedziałaniem, regeneracją, odpoczynkiem, odprężeniem. Poprzez medytację z dźwiękiem budzimy uważność, stan bycia “tu i teraz” oraz łagodnie otwieramy ciało – płuca, klatkę piersiową, brzuch, gardło, zatoki – a dzięki temu wzmacniamy naszą wrażliwość zmysłową  i poziom subtelnej energii.

Według Wed świat powstał z dźwięku – z dźwięku „Om” wyrażającego doskonałość i harmonię. Nie przypadkowo księga Genesis również wspomina o tym, że najpierw było Słowo – Logos – a zatem dźwięk.  Słowo “mantra” w sanskrycie oznacza tyle, co “uwalniać umysł”. Dziś mantrą możemy nazwać każde słowo, sylabę lub zdanie, które się powtarza, i które niesie ze sobą ważny przekaz. Praktyka śpiewania mantr znana od starożytności, to zasiewanie wzniosłych intencji, zarówno w pojedynkę lub wspólnie, celebrowanie chwili, wdzięczności za życie, kultywowanie bezinteresownej miłości w nas oraz budowanie połączenia z jej Źródłem.

Śpiewanie mantr prowadzę z akompaniamentem indyjskiego harmonium i ukulele.