Bhajany + Satsang // wspólne śpiewanie i medytacja

Zapraszamy na wspólne śpiewanie jogicznych pieśni i mantr w ten wyjątkowy przedświąteczny czas Przesilenia Zimowego!
To okazja, by naładować się pozytywną energią wspólnego muzykowania i dobrymi wibracjami pieśni, które mają uniwersalne przesłanie, poza religiami. To celebracja pokoju, harmonii, radości i światła, które zwycięża ciemność.

ŚPIEWANIE
Samo słowo mantra oznacza uwolnić umysł (Man – umysł, tra-uwalnianie).
Kiedy śpiewamy, oczyszczamy nasze kanały energetyczne i zaczynamy głębiej oddychać, dotlenia się nasz mózg i wydzielają się endorfiny, hormony szczęścia. Zapraszamy Was do tego, aby porzucić oceny i cieszyć się pięknem chwili, wspólnego zanurzania się w dźwięki i w ciszę.

Tak pisze Piotr Łaski, założyciel szkoły jogi wg Sivanandy w Krakowie – Odrobina Dobrej Woli:
“Śpiewamy w sanskrycie, jednym z najstarszych języków świata, uważanym przez wielu za święty. Dla nas to mogą być tylko dźwięki bez znaczenia, ale nasza Prawdziwa Natura jest z nimi mistycznie połączona. Wielcy Mistrzowie mówią, że poprzez ich powtarzanie – stopniowo ujawnia się Esencja Miłości ukryta w naszych sercach i okazuje się, że tak naprawdę właśnie ta Esencja Miłości jest naszym prawdziwym JA.”

SATSANG
Satsang oznacza “połączenie z mądrym” lub „obcowanie z prawdą” (sat – „prawda”; sanga – „towarzystwo”). Jest to rodzaj praktyki medytacyjnej, która ma na celu zauważenie, że nie jesteśmy tylko ciałem i umysłem, to tylko część całej boskości (świadomości). Wiele rzeczy robi się łatwiej z innymi ludźmi. Tak jest też w przypadku medytacji. Gdy medytujemy w grupie, energie zwielokrotniają swoje siły tworząc silną duchową atmosferę która pozwala doświadczyć medytacji.

Prowadzenie:
Mirek Kozłowski & Anna Wiktoria Ostafil
Dobre Wibracje // Sound Meditation & Healing

Opłaty: wolne datki do złotej misy
Godzina: 19:00 – 21:00
Możesz wziąć swój ulubiony instrument.

Uwaga! Dojazd!
Spotykamy się w pięknym, zacisznym miejscu na Zarudawiu w Krakowie – może być problem z parkowaniem, dlatego polecamy wybrać się komunikacją miejską:) lub skorzystać z opisu dojazdu poniżej:
Zachęcamy do pozostawiania aut po drugiej stronie Rudawy.
Przed szkołą nie ma miejsc parkingowych.
Najlepiej zatrzymać auto na ul. Korbutowej
https://tiny.pl/tp9km
przejść przez kładkę na Rudawie i już.
Czasem są miejsca na ul. Ornej ale nie za dużo
https://tiny.pl/tp9kt
Prosimy nie stawać przed bramami i wjazdami do sąsiadów.