Medytacja Żywiołów & podróż w dźwiękach

Medytacja Żywiołów + relaksacja w terapeutycznych dźwiękach
11.02 /niedziela/ godz. 18:00 – 20:00

Zapraszam na autorską medytację inspirowaną wiedzą o naszych centrach energetycznych (czakrach) i przyporządkowanych im żywiołach, kolorach, zapachach i dźwiękach!

Po części medytacji prowadzonej nastąpi część relaksacyjna, kąpiel w dźwiękach mis, gongu, dzwonków z towarzyszeniem śpiewu i shruti. Będzie to część, w której można pozostać w stanie medytacji, jak również swobodnie odpłynąć świadomością przechodząc w stan głębokiej relaksacji, w pełni zanurzyć się w wibracjach terapeutycznych instrumentów.

Medytacja Żywiołów została opracowana przeze mnie z potrzeby serca, dyktowana moim własnym doświadczeniem w pracy z ciałem i dźwiękiem – by wspierać proces harmonizowania naszych czakr, proces samoregulacji, uzdrawiania i odblokowywania tych wrażliwych miejsc w ciele, które mają swe odniesienie anatomiczne i fizjologiczne, jak też symboliczne. Czakry można rozumieć jako metafory poziomów świadomości oraz pewną drogę ku światłu, poziomom duchowym, nie zapominając o kontakcie z Ziemią i ciałem rozumianym jako niezwykły, wyjątkowy wehikuł, świątynia, nasz dom. A zatem w całym procesie medytacji dotykamy zarówno obszarów naszej fizycznej, mentalnej, emocjonalnej, jak i energetycznej i duchowej egzystencji.

Zaczynamy tę wewnętrzną podróż od ugruntowania, przywrócenia kontaktu z Ziemią, odczucia stabilności i bezpieczeństwa, przechodząc coraz wyżej wzdłuż kręgosłupa, rozluźniając napięcia, pogłębiając oddech brzuszny, usprawniając przepływ energii przez całe ciało. Tym samym mamy możliwość odnowić kontakt z prestrzenią naszego brzucha, siedzibą emocji i energii seksualnej, energii kreacji, żywiołem Wody, by następnie skontaktować się z wewnętrznym Ogniem, poczuciem wartości i mocy, potem z żywiołem Powietrza, przestrzenią serca, miłością, nadzieją i wybaczeniem, następnie stykamy się z subtelnymi żywiołami Eteru, potencjałem ekspresji, wyrażania siebie i realizowania marzeń, Światła, poczuciem prawdy, intuicji, połączenia, i na koniec z żywiołem transcendentnej i immanentnej Świadomości, boskiego pierwiastka, zaufania do życia, wsparcia Wszechświata, stanu błogości i pustki.

Zapisy: anna@wyspasensu.pl
Opłata: 30zł
https://www.facebook.com/events/327824961062306/

Prowadzi: Anna Wiktoria Ostafil