Ceremonia Żywiołów // TANIEC z muzyką na żywo!

ZAPRASZAMY NA WIOSENNĄ CEREMONIĘ ŻYWIOŁÓW! 26 maja 2017!
Czas poruszyć ciało i duszę!

Ceremonia Żywiołów to taneczna podróż wspierana przez siły natury, ich rytm, piękno, dynamikę. Przewodnikami będą nasza wyobraźnia i ciało, za którym pragniemy podążać, kierując się intuicją, sercem, emocjami.

Zatańczymy Taniec 8 Żywiołów luźno inspirowanych ośmioma trigramami oraz Analizą Ruchu Labana. Skontaktujemy się w tańcu z mocą przyrody, odnajdując w niej nowe impulsy do tańca, różnorodne jakości i energie. Ideą jest dotknięcie wszystkich żywiołów poprzez ruch, zmysły, dźwięki, aby zrównoważyć je w sobie, zharmonizować.

Poprowadzimy Was przez kolejne etapy ceremonii tak, aby każdy mógł zajrzeć wgłąb siebie, poczuć swoje możliwości, odnaleźć swój własny ruch. Energia żywiołów skłoni nas do poszukiwania w tańcu indywidualnej ekspresji, swobody, przestrzeni na wyrażenie stłumionych emocji, czy też osobistych potrzeb i wizji.

Idea pracy z ciałem i terapii tańcem zakłada integrację ciała, umysłu i duszy – w kontakcie ze sobą każdy ruch jest właściwy, nie ma podziałów na to, co dobre, co złe, nie ma oceny. Celem jest sama droga, podróż, doświadczanie, wspólne bycie w twórczym ruchu z innymi istotami, które czują.

Spotkajmy się razem jako plemię ludzi, którzy pragną żyć w harmonii ze sobą, z otaczającym światem i kosmosem. Ludzi otwartych na siebie nawzajem i świadomych potrzeby zadbania o ciało i ducha oraz Matkę Ziemię.
Zapraszamy!

Kiedy: 26.05, godz. 19:00 – 21:00

Gdzie: Life Lab, Dietla 97/9, Kraków

Koszt: 35zł / os.

Obowiązują zapisy: anna@wyspasensu.pl

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/100546363844045

Muzykę tworzy: Mateusz Sarapata
– genialny bębniarz, czynny muzyk od paru lat, członek 3 zespołów SALK, Hatbreakers i WATAHA Drums. W zeszłym roku zagrał ponad 70 koncertów, były też po drodzie finały talentszołów, telewizyjne sylwestry, występy dla 5 i 1500 osób. Od kilku lat udziela się edukacyjnie, współpracuje na stałe z Kinem Pod Baranami prowadząc cykl warsztatów Baranki Dzieciom. Współpracował z fundacją Anny Dymnej “Mimo Wszystko”, fundacją ARTica, szkołami, przedszkolami i domami kultury. Występuje i bębni w “Preludium Słowiańskim” grupy Art Color Ballet.

Prowadząca: Anna Wiktoria Ostafil
– pedagog i kulturoznawca, instruktor Terapii Ekspresyjnych oraz Tańca Kreatywnego opartego na teorii Labana. Obecnie słuchaczka Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Na co dzień współpracuje z ośrodkami rozwoju, centrami kultury, fundacjami oraz prywatnymi instytucjami. Tworzy autorskie warsztaty oparte na terapiach ekspresyjnych, które łączą pracę z ciałem, taniec intuicyjny, choreoterapię, ćwiczenia bioenergetyczne Lowena, Analizę Ruchu Labana, ekspresję głosową, pracę z instrumentami i rysunkiem intuicyjnym. Prowadzi również Medytacje z Dźwiękiem oraz Medytacje Aktywne Osho. Jej zamiłowaniem są również taneczne ceremonie i kręgi kobiet. Jej duchową ścieżką jest tantra współczesna, ukończyła roczny Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich – edycja 2014/15. Uwielbia duchowe pieśni, mandale, grę na bębnach i flecie indiańskim. W wolnym czasie dzierga łapacze snów. Autorka projektu Wyspa Sensu www.wyspasensu.pl