Grupa Tańca Intuicyjnego – InterAkcje – 5.10-30.11.2020

Grupa Tańca Intuicyjnego – InterAkcje – kurs 2 miesiące / poziom Open

Kiedy: poniedziałki, 5.10 – 30.11, godz. 18:30-20:00

Gdzie: Karmelka – Studio Ciała i Duszy, ul. Kochanowskiego 1/3U, Kraków

Opłaty: karnet (9 spotkań) 240zł, pojedyncze zajęcia 35zł (pierwsze 2 zajęcia – możliwość kupienia pojedynczych zajęć w razie wolnych miejsc); rezerwacją miejsca w grupie jest wpłata bezzwrotnej zaliczki 120zł; nie obowiązuje Multisport
Nr konta 21 1050 1445 1000 0022 8086 3875 (Katarzyna Wojtczak)

Zapisy: studiokarmelka@gmail.com
lub przez stronę http://www.facebook.com/KarmelkaKrakow

Zapraszam serdecznie na zajęcia z tańca intuicyjnego prowadzone warsztatowo w stałej grupie! Jeśli czujesz, że potrzebujesz swobodnego ruchu, uwolnienia od schematów, a jednocześnie pewnej struktury, która pomoże Ci poszerzyć horyzonty, sięgnąć głębiej do źródła ruchu i odkrywać nowe obszary własnej ekspresji – to te zajęcia są właśnie dla ciebie! Uwaga – ilość miejsc ograniczona!

InterAkcje to rozwój poprzez taniec. Warsztaty czerpią z nurtu terapii tańcem (Laban/Bartenieff Movement System) i pozwalają uzdrawiać relacje z własnym ciałem oraz z drugim człowiekiem; pomagają otworzyć się na własne emocje, na ruch z “czucia” oraz taniec w grupie. Zaczynając od podstaw, od świadomości oddechu, kontaktu z podłogą, ugruntowania, poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Tak, aby krok po kroku otwierać się na twórczy proces w grupie i kontakt bez słów. Zrzucając napięcia i pozbywając się blokad związanych z postrzeganiem siebie i granic kreatywności możemy wejść w przestrzeń swobodnej improwizacji przy inspirującej muzyce.

Na zajęciach nie będziemy uczyć się żadnej techniki, lecz doświadczać różnych jakości ruchu, posiłkując się teorią Labana, tak, aby odkrywać, eksplorować, ożywiać i czerpać z ruchu przyjemność oraz wgląd w siebie. Będziemy poznawać siebie również w rolach obserwującego i obserwowanego, z życzliwością i uważnością, tak, aby inspirować i wspierać się w tym doświadczeniu wzajemnie.

Inter-Akcje rzucają światło na to co dzieje się „w środku” oraz „pomiędzy”, na relację ze sobą samym, jak i z grupą, na działania oraz skutki tych działań, na proces, na to, co poza słowami.

Na zajęciach wykorzystamy: metody terapii ekspresyjnych, podstawy Analizy Ruchu Labana oraz Bartenieff Fundamentals, elementy metody Life/Art Process, ćwiczenia bioenergetyczne A. Lowena, techniki relaksacji

Zajęcia dla wszystkich osób, które chcą:
* zacząć tańczyć! swobodnie się poruszać
* odnaleźć kontakt z prawdziwym sobą, ze swoim ciałem i emocjami
* lepiej poznać siebie w relacji i w komunikacji niewerbalnej
* porzucić natłok myśli i poczuć radość bycia w tu i teraz
* pozbyć się przekonań, które stoją na drodze do spontaniczności i przyjemności
* otworzyć się na kreatywność i improwizację
* spędzić twórczo i niebanalnie czas

Przygotowanie:
Nie jest potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie w pracy z ciałem i tańcem! Zapraszam również tych, którzy pragną odświeżyć kurs u mnie.
Na zajęcia warto ubrać wygodny strój niekrępujący ruchów; tańczymy boso lub w skarpetkach.

Prowadzi: Anna Wiktoria Ostafil / Wyspa Sensu

założycielka Wyspy Sensu, pedagog, kulturoznawca, terapeutka dźwiękiem; ukończyła Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych oraz Akademię Tańca Terapeutycznego; związana z tańcem od dziecka. Instruktor Tańca Kreatywnego (Creative Dance) opartego na teorii Rudolfa Labana. Od 4 lat prowadzi warsztaty oraz grupy tańca intuicyjnego w Krakowie. Cały czas rozwija się w metodzie Laban/Bartenieff Movement System, uczestniczyła w warsztatach między innymi z Peggy Hackney (USA), Karen Studd (USA), Joanną Brotman (USA), Agnieszką Sokołowską (Polska), Katarzyną Dańską (Polska), Beatą Marecką-Zehetbauer (Austria). W 2018 ukończyła Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella (IPP). Jej duchową ścieżką jest tantra, ukończyła Staż Tantryczny u Zosi i Dawida Rzepeckich edycja 2014/2015. Zajmuje się terapią Wibracjami Mis Tybetańskich wg tradycyjnego przekazu himalajskiego, prowadzi koncerty mis i gongów, śpiewa, prowadzi medytacje z dźwiękiem. Pasjonatka rozwoju osobistego, psychologii procesowej, pracy z ciałem, terapii tańcem i uzdrawiania dźwiękiem; na co dzień współpracuje z centrami kultury i studiami jogi, prowadzi również warsztaty wyjazdowe, kręgi kobiet oraz Medytacje Aktywne Osho. Prowadzi sesje wyjątkowego masażu Holistic Rebalancing harmonizującego ciało, umysł i duszę. W wolnym czasie komponuje własne bio mieszanki ziołowe, które pijemy po zajęciach! Autorka projektów: www.wyspasensu.pl i www.instagram.com/nadadevi_soundhealing