Medytacja Osho Chakra Breathing

Zapraszam na medytację aktywną Osho: Chakra Breathing – Oddychanie Czakrami, która przynosi cudowne uwolnienie, oczyszczenie, wewnętrzną ciszę i błogość. 26.02.2022

Ta technika medytacji wykorzystuje głęboki, szybki oddech i ruch ciała, aby otworzyć i wprowadzić świadomość, witalną energię oraz ciszę do każdej z siedmiu czakr, a tym samym do naszego życia. Towarzysząca muzyka  wspiera proces, a dźwięki dzwonków wskazują początek każdego cyklu. 

Pierwszy etap medytacji odbywa się w ruchu i trwa 45 min, wtedy 3 razy przechodzimy z oddechem w górę ciała wraz ze strumieniem Wyzwolenia i wracamy z powrotem w dół do Ziemi ze strumieniem Przejawienia.  Sprawimy, by oba strumienie były w nas otwarte i aktywne, abyśmy mogli doświadczyć pełni. Ten etap pozwoli nam odczuć piękną polaryzację między siłami wyzwolenia i przejawienia, Nieba i Ziemi, Umysłu i Ciała. Drugi etap medytacji to integracja w ciszy i w leżeniu.

Czakry należy rozumieć jako podstawowe poziomy świadomości: od fizycznego ciała, aspektów przetrwania, instynktów, do poziomów duchowych, intuicji i transcendentnej świadomości. System czakralny należy postrzegać wielowymiarowo jako rodzaj naszej wewnętrznej nawigacji  szczególnie pomocny na ścieżce tantry jak również jogi. Więcej o czakrach opowiem we wprowadzeniu do medytacji. Jednak żadna specjalna wiedza czy umiejętności nie są potrzebne do praktykowania tej medytacji –  odezwie się mądrość ciała, które zna odpowiedź.

Medytacje Aktywne Osho to mocne techniki pracy z ciałem poprzez ruch, intensywny oddech czy dźwięk. Mogą być zbawienne dla osób, które na co dzień doświadczają pośpiechu, nadmiaru bodźców i obowiązków, mają trudność, aby zasiąść w ciszy, głęboko oddychać i odprężyć się. Medytacje Osho już podczas jednej sesji pozwalają uwolnić napięcie i stłumione emocje, zrzucić ciężar z barków, świadomie oddychać, osadzić się w ciele, doświadczyć przepływu energii oraz synergii umysłu, ciała i duszy.  

Sesje medytacji Osho to piękny proces terapeutyczny – leczący, może towarzyszyć wewnętrznej transformacji lub duchowej podróży ku rozpoznaniu kim i czym naprawdę jestem. Pomagam na tej ścieżce tworząc dla Was bezpieczną przestrzeń doświadczania siebie w pełni, bez ograniczeń, w totalności. 
Serdecznie zapraszam!

Zapisy: anna@wyspasensu.pl 

Uwagi:
Konieczne zapisy – ilość miejsc ograniczona!
Najlepiej nie jeść na godzinę przed medytacją. Polecam wygodne ubranie niekrępujące ruchów. Warto przynieść swój kocyk do ostatniego etapu integracji w leżeniu bądź siedzeniu oraz butelkę wody.

Opłata: 45zł
Gdzie: Chata Joga, Kraków
Kiedy: 26.02, godz. 19 – 21

Prowadzi: Anna Wiktoria Ostafil