Koncert Mis i Gongów – Nów/Pełnia

Zapraszam na „kąpiel” w dźwiękach mis i gongów, z towarzyszeniem śpiewu oraz innych archaicznych instrumentów.

Czas Nowiu i Pełni Księżyca to wyjątkowa okazja, aby zatrzymać się i poobserwować swój rytm, stan psychofizyczny i energetyczny, wniknąć w swoje emocje i potrzeby,  być może sformułować cele, zasiać intencje lub przeciwnie, odpuścić, poddać nurtowi życia, objąć świadomością to co się pojawia tu i teraz.

Zapraszam na koncerty, które mogą wesprzeć to, co przeżywasz podczas zmian faz Księżyca. Podróże w terapeutycznych dźwiękach dają sposobność, by pozostać w stanie uważności, medytacji, kontaktu ze swoim ciałem i oddechem, jak również pozwalają swobodnie odpłynąć świadomością przenosząc w stan głębokiej relaksacji. W tym stanie organizm zaczyna się regenerować, lecznicze wibracje wnikają przez skórę penetrując tkanki i komórki, ożywiając płyny wewnętrzne, co daje efekt jak po kilku godzinach snu.

Sesja relaksacji w dźwiękach mis i gongów wspiera również procesy harmonizowania naszych czakr (centrów energetycznych), samoregulacji, uzdrawiania i odblokowywania napięć zarówno fizycznych jak i mentalnych, stanowiąc drogę do odprężenia i lepszego samopoczucia. Wibracje dźwięku mis himalajskich mają szczególnie leczniczy wpływ na nasz organizm, mogą podnieść poziom energii, masować organy wewnętrzne, wzmacniać system immunologiczny, regenerować i rozluźniać ciało, uwalniać od stresu i wyciszać umysł, przekształcając fale mózgowe beta na fale alfa, wprowadzając nas naturalnie w stan relaksu.

Zachęcam, aby przeczytać o fazach Nowiu i Pełni poniżej.

NÓW: 

W trakcie nowiu Księżyc tworzy wyjątkową koniunkcję wraz ze Słońcem, podczas której oba ciała niebieskie mijają się i zajmują to samo położenie względem siebie. W tej pozycji cała strona Srebrnego Globu widoczna z Ziemi jest skąpana w cieniu, wobec tego nie jesteśmy w stanie dostrzec go gołym okiem. Naukowcy zajmujący się badaniem wpływu planet na organizmy żywe odkryli, iż z chwilą kiedy Słońce i Księżyc osiągają kulminację, następuje stabilizacja równowagi chemicznej w naszych organizmach. Podczas nowiu znacząco zwiększa się ilość jonów w atmosferze, dlatego też podczas tego okresu łatwiej jest nam osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię. Jony te mają bowiem zbawienny wpływ na nasz system nerwowy, który funkcjonuje teraz bez zbędnych zakłóceń. Podczas nowiu czujemy się zatem w pełni sił witalnych i jesteśmy gotowi rozpocząć nawet najbardziej śmiałe przedsięwzięcia. To również korzystny czas na realizację nowych postanowień. Jest to bowiem moment zatrzymania, skupienia uwagi, czas refleksji i medytacji nad własnym życiem.

PEŁNIA:

Pełnia Księżyca ma miejsce dokładnie 14 dni i 19 godzin po Nowiu. Wówczas Srebrny Glob znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce i dzięki temu jest on praktycznie w całości oświetlony, a to z kolei ułatwia jego swobodną obserwację. Zjawisko pełni występuje tylko raz w miesiącu. Od czasu do czasu zdarza się jednak, iż ma ono miejsce aż dwukrotnie. Wówczas mówimy o Pełni Niebieskiego Księżyca (Blue Moon). Ostatnią Pełnię Niebieskiego Księżyca w Polsce odnotowano 31 marca 2018 roku. Kolejne tego typu zjawisko będzie można obserwować w październiku 2020 roku.
O wpływie Pełni na zachowanie ludzi czy zwierząt słyszał chyba każdy z nas. To w tym czasie, według wielu wierzeń wyją złowieszczo wilki, a niepokój innych stworzeń jest co najmniej zastanawiający. Dzieje się tak dlatego, iż podczas pełni Srebrny Glob bardzo silnie oddziałuje na Ziemię, a poziom wód znacząco wzrasta. Dotyczy to również poziomu płynów w organizmach żywych. Procesy zachodzące w tym czasie w przyrodzie gwałtownie przyspieszają i z chwilą pełni, osiągają swój punkt kulminacyjny. Dlatego też niektórzy z nas mogą bardziej narzekać na zaburzenia snu lub nadpobudliwość. W czasie pełni wzrasta również liczba unikalnych pomysłów i artystycznych wizji. Na podstawie wielu zapisków i pamiętników stwierdzono, że Srebrny Glob w tym okresie był inspiracją dla znanych artystów i to właśnie podczas pełni powstało wiele znakomitych dzieł. Warto zatem postawić na aktywność umysłową, jak i fizyczną, która jest wtedy bardzo wskazana.

rytmnatury.pl

♥ Warto ubrać strój wygodny, aby komfortowo leżeć; możesz wziąć swoją ulubioną poduszkę; maty i koce są na miejscu; przeciwwskazania – rozrusznik serca i pierwszy trymestr ciąży.

TERMINY: 
Nów 17.09 / Pełnia 1.10 / Nów 16.10 / Pełnia 31.10 / Nów 14.11 / Pełnia 30.11 

ZAPISY: anna@wyspasensu.pl

OPŁATA:
1 koncert – 50zł
zniżki: wykupienie z góry 2 koncertów – 90zł; trzech – 130zł; czterech – 160zł (daty do wyboru; w razie nie przyjścia termin przepada)

MIEJSCE: Karmelka – Studio Ciała i Duszy, ul. Kochanowskiego 1/3U, Kraków

PROWADZI: Anna Wiktoria Ostafil Nada Devi