Festiwal O!ŻYCIE – edycja 1

O!ŻYWAMY NA ZIMĘ!

1-2 grudnia wydarzy się w Krakowie pierwsza edycja Festiwalu łączącego ŚWIADOMĄ PRACĘ Z CIAŁEM I DUCHEM.

Poprzednia nasza inicjatywa ciesząca się dużym zainteresowaniem – Dni Zdrowia w Krakowie – rozrosła się teraz do formuły festiwalu, który bazuje na holistycznym podejściu do zdrowia.

Kiedy za oknem coraz zimniej i szaro, proponujemy całe dwa dni wyjątkowych warsztatów, które dodadzą Wam witalności i energii, wniosą sporo ciepła i radości, zainspirują do kształtowania zdrowego stylu życia oraz poszukiwania harmonii i życiowej równowagi.

W bogatym programie między innymi joga, taniec intuicyjny, praca z głosem, medycyna chińska, medytacja uważności, medytacja w ruchu, masaż oraz relaksacja w dźwiękach mis!

Złap moc z natury na zimę!

PROGRAM

DZIEŃ I / 1 GRUDNIA, sobota
Sala 1
9:00 – 11:00 Cantienica – trening mięśni dna miednicy / Dorota Gałuszka Vitallokum – Pracownia Zdrowia
11:00 – 13:00 Joga dla nierozciągniętych / Janek Szpil Joga Jana
13:00 – 16:00 TCM warsztat kulinarny / Instytut Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia Shi Liao Katarzyna Fizia
16:00 – 17:00 przerwa / KIERMASZ produktów naturalnych & hand made
17:00 – 19:00 Ja i Mój głos – pierwsze kroki w drodze do Siebie / Agata Bargiel Moc Głosu / Power of the Voice
19:00 – 20:30 W Zgodzie z Ciałem – warsztat tańca intuicyjnego / Anna Wiktoria Ostafil Wyspa Sensu

Sala 2
17:00-19:00 Warsztat z masażu gua sha / Katarzyna Fizia Instytut Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia Shi Liao

DZIEŃ II / 2 GRUDNIA, niedziela
Sala 1
11:00 – 13:00 Joga dla nierozciągniętych II / Janek Szpil Joga Jana
13:00 – 16:00 TCM warsztat kulinarny / Katarzyna Fizia Instytut Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia Shi Liao
16:00 – 17:30 Koła Życia – Medytacja w ruchu / Anna Wiktoria Ostafil Wyspa Sensu
17:30 – 19:30 Warsztat Mindfulness dla kobiet/ Karolina Komarnicka Maranga Mindfulness
19:45 – 20:45 Koncert Mis Himalajskich – Relaksacyjna podróż w dźwiękach / Anna Wiktoria Ostafil Wyspa Sensu

Sala 2
16:30-18:30 Warsztat z masażu punktów akupunkturowych / Katarzyna Fizia Instytut Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia Shi Liao

*******************************************************************************
Organizatorzy:
Wyspa Sensu, Joga Jana oraz Instytut Dietetyki i Profilaktyki Zdrowia Shi Liao
Partnerzy:
Maranga Mindfulness; Moc Głosu / Power of the Voice;
napójbogów.plskleproslinny
Patronat:
Vitallokum – Pracownia Zdrowia

OPISY WARSZTATÓW

ZAPISY NA POSZCZEGÓLNE WARSZTATY U WYBRANYCH PROWADZĄCYCH!

SOBOTA —————————————————
# CANTIENICA #   9:00 – 11:00
U podstaw metody CANTIENICA® – Metoda Kształtowania Ciała & Postawy leży założenie, że dno miednicy jest najważniejszą kondygnacją człowieka. A co z tego wynika, mięśnie dna miednicy nie są traktowane oddzielnie lecz jako fundament prawidłowej postawy i chodu, zazębiają się z mięśniami brzucha, pleców i nóg. Postawa, mająca swoje źródło w dnie miednicy, przenosi się w górę do głowy i w dół do stóp. Ponieważ podczas ćwiczeń wraz z dnem miednicy trenowane są anatomicznie mięśnie grzbietu, brzucha i bioder, dzięki swojemu całościowemu treningowi metoda jest efektywna i trwała.

Cena: 30zł
Rezerwacja miejsc: dorota@vitallokum.pl

# JOGA DLA NIEROZCIĄGNIĘTYCH #   
11:00 – 13:00
Dwie dwugodzinne sesje. Dzięki podstawowym technikom jogi pogłębimy oddech, rozluźnimy napięcia w ciele i uspokoimy umysł. Dzięki osadzeniu w tu i teraz poznamy lepiej swoje ciało i spróbujemy się z nim zaprzyjaźnić odkrywając najlepsze dla niego ruchy i pozycje. Joga jest przewodnikiem w podróży do lepszego zrozumienia siebie. Zajęcia przewidziane dla tych którzy do tej pory nie mieli z jogą nic wspólnego, a także dla już praktykujących.

Cena: 1 zajęcia – 50zł, 2 zajęcia – 80zł
Rezerwacja miejsc: jan.szpil@gmail.com
Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

# JEDZENIEM MOŻNA LECZYĆ, CZYLI JAK GOTOWAĆ ENERGETYCZNIE I NATURALNIE # 13:00 – 16:00 – Warsztat kulinarny wg TCM połączony z wykładem i degustacją (Sala 1)
Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób, które znają podstawy dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jak i dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z naturalną medycyną oraz energetycznym gotowaniem. Poznamy tajniki gotowania wg 5 przemian oraz energetykę pożywienia. Dowiemy się jak przygotować zupy mocy oraz toniki, a także jakie superfoods oraz zioła i przyprawy zastosować na najczęściej spotykane dolegliwości. Przygotujemy wegańską zupę mocy z dodatkiem kulinarnych ziół wzmacniających i spróbujemy jak smakuje takie danie. Napijemy się witalnego toniku i porozmawiamy o tym jak gotować intuicyjnie.

Po warsztatach istnieje możliwość zakupienia kulinarnych ziół i kwiatów TCM na KIERMASZU.

Cena: 1 zajęcia (SOB) – 50zł, 2 zajęcia (SOB+NDZ) – 80zł
Rezerwacja miejsc: dietetykatcm@gmail.com
ZAPISY OTWARTE! Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

# WARSZTAT MASAŻU GUA SHA – usuwamy blokady i budzimy zdolność ciała do samoleczenia # 17:00-19:00 (Sala 2)
Masaż może wykonać każdy w warunkach domowych bez konieczności użycia specjalistycznego sprzętu! W trakcie zajęć zapoznamy się z historią Gua Sha, aspektami fizjologicznymi oraz akcesoriami, których można użyć w terapii. Poznamy podstawowe techniki, wskazania i przeciwwskazania do zastosowania masażu, a także jego wpływ na stan energetyczny i emocjonalny. Gua Sha to technika prosta w formie i bardzo skuteczna, polecana zarówno dla dzieci i dorosłych.

Ćwiczymy w parach. Masaż wykonywany będzie na obszarze pleców, szyi i ramion przy użyciu drewnianej szpatułki oraz olejku, które zapewnia organizator. Proszę zabrać notatnik, wygodny strój, ręcznik oraz koc do okrycia, a także ciepłe skarpety.

Cena: 1 zajęcia (SOB) – 50zł, 2 zajęcia (SOB+NDZ) – 80zł,
Para zapisana przez 1 maila na 1 zajęcia (SOB) – 80zł
Rezerwacja miejsc: dietetykatcm@gmail.com
ZAPISY OTWARTE! Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

# JA I MÓJ GŁOS #   17:00 – 19:00
Kiedy byliśmy dziećmi w sposób nieograniczony bawiliśmy się naszym głosem jak ciekawą zabawką, pełni swobodnej ekspresji. Nic nie stawało nam na drodze… aż zaczęliśmy dorastać i doświadczać. Nasz emocjonalny instrument napotykał przeszkody takie jak lęk przed oceną, przed popełnieniem błędu, przed brakiem doskonałości… Zaczęto stawiać nam nierealistyczne oczekiwania i wiele innych… Kiedy poznamy źródła naszych zahamowań, uwolnimy nasze historie. Wówczas nasz głos w naturalny sposób może czerpać energię z głębokich emocji, uwolnić je i oczyścić, zamiast być przez nie narażony na szwank. Kiedy nauczymy się podchodzić do naszego głosu z delikatnością i uważnością, możemy uzdrowić historię. Wypowiedzieć ją, wyśpiewać…

Cena: 50zł
Rezerwacja miejsc: mocglosu@gmail.com
Pracujemy w kameralnej grupie!

# W ZGODZIE Z CIAŁEM – WARSZTAT TAŃCA INTUICYJNEGO #   19:00 – 20:30
Taniec intuicyjny odkrywa przed nami swoje uzdrawiające właściwości. Pomaga nam oczyścić się z zalegających, tłumionych w środku emocji, stresu, przekonań, ocen, krytycyzmów, pomagając zrzucić napięcia, nadmierną kontrolę i ciężar dźwiganych na co dzień obowiązków, przenosząc nas z głowy w przestrzeń intensywnego doświadczania, tu i teraz, do naszego domu, jakim jest nasze własne ciało, do przyjemności jaką jest „bycie w ciele”. Tańcząc w grupie możemy również zbliżać się do innych osób, które czują, poznawać się na niewerbalnym poziomie, bez zbędnych słów, bez udawania, bez maski.

Cena: 1 zajęcia – 35zł, 2 zajęcia (taniec + relaksacja lub medytacja w ruchu) – 60zł
Rezerwacja miejsc: anna@wyspasensu.pl
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

NIEDZIELA —————————————————–

# DUCHOWA DIETA – CZYLI CO JEŚĆ, ABY BYĆ BLIŻEJ SIEBIE # 13:00 – 16:00 (Sala 1)
Warsztat kulinarny wg TCM połączony z wykładem i degustacją
Poznamy tajniki diety duchowej, diety, która pozwala wejść w głąb ciała i ułatwić połączenie z Sercem. Warsztat skierowany jest szczególnie do osób, które ćwiczą jogę, medytują, praktykują mindfulness, medytację dynamiczną, a także jakiekolwiek inne formy pracy z ciałem i umysłem lub też chciałyby przygotować się do tego typu praktyki w przyszłości. Omówimy rodzaje diet oraz metody bezpiecznego oczyszczania. Poznamy superfoods oraz zioła TCM i kwiaty, a także inne naturalne produkty medycyny ameryki południowej, które oczyszczają umysł, centrują oraz zwiększają wrażliwość i witalność w subtelny i organiczny sposób zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Napijemy się wywaru z Rei Shi, który pozwala lepiej skontaktować się z Shen oraz naparu z kwiatu Ju Hua, który otwiera umysł i działa na kreatywność.

Po warsztatach istnieje możliwość zakupienia kulinarnych ziół i kwiatów TCM na KIERMASZU.

Cena: 1 zajęcia (NDZ) – 50zł, 2 zajęcia (SOB+NDZ) – 80zł
Rezerwacja miejsc: dietetykatcm@gmail.com
ZAPISY OTWARTE! Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

# KOŁA ŻYCIA – MEDYTACJA W RUCHU #   16:00 – 17:30
Zapraszam na wyjątkową, autorską medytację aktywną uruchamiającą moc poszczególnych centrów energetycznych w naszym organizmie (Kół Życia). Przejdziemy wszystkie poziomy naszego fizycznego ciała aż do obszarów subtelnych, ożywiając i usprawniając przepływ energii i prany. Ostateczny moment medytacji to dotarcie do błogiej pustki, oczyszczenie umysłu z nadmiarowych myśli, zmartwień czy przekonań, które nam nie służą. Zatrzymanie się w ciszy, w tu i teraz, bycie obecnym, w połączeniu ze źródłem życia.

Cena: 1 zajęcia – 35zł, 2 zajęcia (medytacja w ruchu + relaksacja lub taniec) – 60zł
Rezerwacja miejsc: anna@wyspasensu.pl
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

# WARSZTAT MASAŻU PUNKTÓW AKUPUNKTUROWYCH CIAŁA – poczuj energię, która w Tobie płynie # 16:30-18:30 (Sala 2)
Jeśli chcesz się dowiedzieć jaki potencjał energetyczny ma poszczególna pora dnia i jak wykorzystać te informacje, aby wzmocnić swoje ciało, wewnętrzną energię oraz uruchomić proces samoleczenia to zapraszam do wspólnej praktyki masażu punktów akupunkturowych! W ramach zajęć omówimy m.in. co stymulować, co uspokajać, a co regenerować. Nie są to zajęcia dotyczące refleksoterapii, na warsztacie masujemy punkty znajdujące się na całym ciele.

Na warsztacie ćwiczymy w parach, a także praktykujemy automasaż. Polecam zabrać notatnik, coś do pisania oraz wygodny strój I DUŻY RĘCZNIK.

Cena: 1 zajęcia (SOB) – 50zł, 2 zajęcia (SOB+NDZ) – 80zł,
Para zapisana przez 1 maila na 1 zajęcia (NDZ) – 80zł
Rezerwacja miejsc: dietetykatcm@gmail.com
ZAPISY OTWARTE! Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

# WARSZTAT MINDFULNESS dla kobiet #   17:30 – 19:30
Warsztat w ramach Festiwalu Ożycie będzie wprowadzeniem do pełnowymiarowego programu Mindfulness dla Kobiet – Powrót do siebie
https://marangamindfulness.com/mindfulness-dla-kobiet/
• Zatrzymamy się z pędu, dążeń i wspomnień.
• Damy sobie czas, by puścić, odpocząć w oddechu stworzymy wspólną przestrzeń, bycia, dzielenia się, puszczania ocen bez zbytniego przejmowania się nimi.
• Będziemy powracać do Ciała w stylu Mindfulness, uziemiać się i zakorzeniać.
• Wykorzystamy uważność, by uwolnić moce twórcze.
• Pomówimy o tym, czym jest Mindfulness i jakie założenia za nim stoją.

Cena: 35zł
Rezerwacja miejsc:  kontakt@marangamindfulness.com

# KONCERT MIS HIMALAJSKICH – RELAKSACJA W DŹWIĘKACH #   19:45 – 20:45
Zapraszam na autorską RELAKSACJĘ, swoistą „kąpiel” w dźwiękach mis, gongu, dzwonków z towarzyszeniem śpiewu i shruti. Jest to świetna okazja, by pozostać w stanie medytacji, jak również swobodnie odpłynąć świadomością przechodząc w stan głębokiej relaksacji, w pełni zanurzyć się w wibracjach terapeutycznych instrumentów, które wnikają przez skórę penetrując tkanki i komórki.

Cena: 1 zajęcia – 40zł, 2 zajęcia ( relaksacja + medytacja w ruchu lub taniec) – 60zł
Rezerwacja miejsc: anna@wyspasensu.pl
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.