Odetchnij Głęboko – warsztaty dla kobiet 4-5.11

Cykl warsztatów dla kobiet:
 
ODETCHNIJ GŁĘBOKO
Joga, ruch, medytacja, natura i konie!
+ koncert mis i gongów oraz nocne saunowanie
Spotkajmy się.
Z ciałem, oddechem, umysłem i sercem. Z końmi – zwierzętami mocy.
Zapraszamy wszystkie znane i nieznane nam Kobiety na spotkanie w ramach cyklu wyjazdowych warsztatów naszego projektu “ODETCHNIJ GŁĘBOKO”. Na wrześniową edycję wybrałyśmy urokliwe Ranczo Palomino w Starych Żukowicach (godzina drogi od Krakowa).
 
Będzie to czas spotkań na sali: w trakcie praktyki jogi, uwalniającej napięcia pracy z ciałem i oddechem, medytacji oraz relaksacji w dźwiękach leczniczych instrumentów. Ten wyjazd jest zaproszeniem dla kobiet, aby wziąć GŁĘBOKI ODDECH i znaleźć przestrzeń na to, by ZADBAĆ O SIEBIE. Rozluźniając ciało poprzez różnorodne praktyki, damy na chwilę odpocząć umysłowi i będziemy w stanie doświadczyć piękna chwili, a także naszej wyjątkowej kobiecej natury.
 
Na Ranczu czas płynie inaczej, można poczuć BLISKOŚĆ Z PRZYRODĄ I ZWIERZĘTAMI – w siodle na koniu, w czasie głasków milusińskich psów i kotów, czy dumając w urokliwym ogrodzie wśród kwiatów i drzew. Będzie to również czas spotkań i wymiany myśli z innymi Kobietami w kręgu i, co ważne, spotkań z SAMĄ SOBĄ.
 
Co się wydarzy?
● Basia zaprasza Was na trzy sesje jogi, które zawierać będą w sobie praktykę asan, techniki oddechowe i medytacyjne oraz oczywiście relaks. Jedna z sesji będzie o wschodzie słońca, w czasie której skupimy się na recytacji mantr.
● Ania zaprasza Was na dwa spotkania. Jedno w ruchu, podczas którego będziemy zrzucać napięcia oraz zgłębiać świadomość ciała w przepływie, poszukamy trochę swobody, przestrzeni rozluźnienia w sobie oraz okazji do integracji doświadczeń z całego weekendu. Druga sesja to cudownie relaksujący, terapeutyczny, wieczorny koncert mis, gongów i innych instrumentów wraz ze śpiewem Ani.
● Miejsce, do którego Was zabieramy – Palomino – zaprasza do spotkania z końmi. Będzie to okazja na wyjątkowe doświadczenie spędzenia czasu z tymi majestatycznymi zwierzętami, odczuwając wzajemną więź i wsparcie. Doświadczeni instruktorzy zapewnią bezpieczeństwo podczas eksploracji relacji między człowiekiem a koniem. Dla osób zupełnie początkujących, jak również dla tych, którzy mają już doświadczenie w siodle. W razie pytań piszcie na adres anna@wyspasensu.pl lub kontaktujcie się bezpośrednio z Ranczem, serdeczna właścicielka p. Jola Lubera odpowie szczegółowo na pytania dotyczące koni czy też warunków panujących na Ranczu 🙂
 
MIEJSCE: Ranczo Palomino, Stare Żukowice 3 p. Tarnowem
TERMIN: 4-5.11.2023r.
PRZYJAZD – sobota 10-11:00, WYJAZD – niedziela po obiedzie ok. 14:00; (możliwość pobytu od piątku 3.11 – niewliczone w cenę; w razie chęci prosimy o kontakt)
Pokoje 2, 3 i 4 osobowe
Pyszne posiłki wegetariańskie + ciasto
OPŁATY: cena Early Bird 560zł! – do 14.10; cena regularna 600zł – od 15.10 do 28.10; po 28.10 – cena 650 zł
Cena zawiera: nocleg (z soboty na niedzielę), wyżywienie (sobota – obiad i kolacja; niedziela – śniadanie i obiad), kawa i herbata w ciągu dnia, zajęcia z Anią i Basią oraz wspólne wprowadzenie do pracy z końmi z ziemi zorganizowane przez instruktorów z Rancza Palomino.
 
Dodatkowe atrakcje płatne na Ranczu:
• Indywidualne lekcje jazdy konnej (60zł – 0,5h)
● Sauna
 
UWAGI: weź ze sobą matę do jogi i wygodne ubrania, na sali do dyspozycji będą koce i materace do relaksacji; na ogrodzie dostępne leżaki i fotele do relaksu
ZAPISY:
Barbara.cecek@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona!
Gwarancję miejsca stanowi WPŁATA bezzwrotnej zaliczki w wysokości 260 zł zaksięgowana w danym przedziale cenowym. Reszta gotówką na miejscu.
 
PROWADZĄCE:
BARBARA CĘCEK – poczujto.pl – żona, matka 3 córek, właścicielka 2 psów i 2 kotów. Z jogą związana jestem od 16 lat. Na macie, mniej lub bardziej, udało mi się spróbować wielu praktyk wynikających z poszczególnych ścieżek. Jak to bywa… im dalej w las tym więcej drzew… z czasem do praktyki włączyła się świadoma praca z pranajamą, medytacja oraz aspekty psychologiczne jogi. Na moich zajęciach przede wszystkim można spotkać się z praktyką jogi w podejściu vinyasa (krama) z ćwiczeniami oddechowymi, które w sposób świadomy wprowadzają w praktykę pranajamy czy medytacji. Do zajęć asanowych włączam ćwiczenia z zakresu metody Feldenkraisa oraz świadomości ciała.
Kurs nauczycielski w zakresie vinyasa (kramy) oraz medytacji i pranajamy ukończyłam u Agnieszki i Maćka Wielobobów. Trening nauczycielski z zakresu jogi kundalini, jogi nidry oraz Sat Nam Rasay pobierałam u Sary Siemaszkiewicz. Co liczy się dla mnie w jodze: Joga jest dla wszystkich. Joga nie jest sportem. Żeby zebrać jej owoce potrzebny jest czas, cierpliwość i pokora. Jest niekończącą się i piękną drogą, na której napotyka się opór. Fizyczny i psychiczny. Precyzyjna a nie perfekcyjna praca na macie, biorąca pod uwagę funkcję a nie kształt danej asany z wykorzystaniem prawidłowego oddechu pozwala usunąć przeszkody w ciele. Z biegiem czasu ten sam oddech, pranajama, medytacja pomoże zobaczyć i zrozumieć to co jest głębiej. Co to za droga? Po co nią iść … aby powrócić do Siebie.
ANNA WIKTORIA OSTAFIL – wyspasensu.pl – z wykształcenia jestem pedagogiem i kulturoznawcą, z zamiłowania muzykiem. Pracuję terapeutycznie z ludźmi od 2015r., ukończyłam 2-letnie studium psychoterapii zorientowanej na proces (IPP) i zawodowo działam jako trenerka języka ruchu i świadomej pracy z ciałem w metodzie Laban/Bartenieff Movement System; jestem choreoterapeutką, instruktorką terapii ekspresyjnych i technik relaksacyjnych, oraz certyfikowaną terapeutką dźwiękiem – wykonuję grupowe sesje relaksacji w dźwiękach mis i gongów oraz indywidualne masaże dźwiękiem, śpiewam mantry i duchowe pieśni, komponuję. Od dziecka fascynuje mnie ciało i medycyna alternatywna (moja mama jest lekarzem) – obecnie specjalizuję się w łagodnym uwalnianiu bólu i napięć oraz wyciszaniu systemu nerwowego poprzez masaż leczniczo-relaksacyjny Holistic Rebalancing, masaż twarzy i głowy Kobido oraz terapię powięzi – masaż tkanek głębokich. Prowadzę warsztaty tańca intuicyjnego w podejściu LBMS, warsztaty rozwojowe z tańcem i otwieraniem głosu, medytacje w ruchu, medytacje z głosem, koncerty mis i gongów, sesje indywidualne pracy z ciałem. Od 7-miu już lat współpracuję z doświadczonymi nauczycielami jogi i medytacji w ramach wyjazdowych warsztatów i retreatów. Więcej o mnie na stronie: www.wyspasensu.pl
Masaże: www.facebook.com/rytualdotyku
Mantry: www.instagram.com/wyspa_sensu_soundhealing
Video: www.youtube.com/@wyspasensu