Medytacja Mandala Osho

„Sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.” (Osho)

Medytacja Mandala Osho należy do tzw. Medytacji Aktywnych, które dzięki wstępnej fazie aktywnej pozwalają na wyjście “z głowy”, odczuwanie ciałem, rozluźnienie, pozbycie się nadmiaru stresu i powrót do równowagi. Medytacja Mandala składa się z 4 etapów i pozwala doświadczyć wewnętrznego scentrowania. Jest to potężna technika oparta na katharsis, która, poprzez pracę z ciałem i naszym centrum – fokus na obszar miednicy, brzucha oraz Trzeciego Oka – stwarza krąg energii prowadzący do naturalnego ześrodkowania. Ostatni etap to relaksacja. Będą nam towarzyszyć wibracje mis tybetańskich.

Medytacje Aktywne Osho to mocne, intensywne narzędzie, które ma pozwolić wyjść poza Ego, poza racjonalny umysł, czyli, mówiąc metaforycznie, wyjść z Głowy do przestrzeni Serca, a z Serca do wyższej Świadomości. Według Osho współczesny człowiek żyjący w biegu nie może wejść w stan medytacji tak po prostu siedząc w bezruchu. Osho twierdzi, iż żyjąc w nadmiarze bodźców, ciało musi najpierw odreagować, puścić napięcia, nawet zmęczyć się, by móc zanurzyć się w stan relaksu, bezruchu, ciszy, uważnej świadomości.

Więcej informacji możesz przeczytać na oficjalnej stronie Osho:
www.osho.com/meditate/active-meditations/why-active-meditations

Uwaga:
– medytacja wyzwala wysiłek fizyczny, proponujemy wygodny, niekrępujący ruchów ubiór na przebranie (można się spocić);
– wchodzimy na salę bez obuwia, boso lub w skarpetkach;
pamiętaj, żeby nie jeść przynajmniej godzinę przed medytacją, żeby mieć pusty żołądek;
– możesz przynieś ze sobą butelkę wody.

TERMINY: Kalendarz

ZAPISY: anna@wyspasensu.pl

Prowadzący:
Anna Ostafil