Medytacja Kundalini OSHO

„Sama medytacja jest czymś naturalnym, twoim potencjałem. Medytacja to uważność. Medytacja to uważna świadomość, pojawiająca się bez wysiłku. Lecz twój umysł jest wypełniony myślami, błądzi od przeszłości do przyszłości, nigdy nie ma go tu-i-teraz. A medytacja musi być tu-i-teraz. Techniki służą temu, aby odciąć cię od wspomnień z przeszłości, od marzeń o przyszłości i osadzić w TYM momencie, tak jakby istniał tylko TEN moment.” (Osho)

Medytacja Kundalini OSHO należy do tzw. Medytacji Aktywnych, często nazywana jest „siostrzaną” medytacją dla Dynamicznej. Stanowi bardzo efektywny sposób na odpuszczenie, rozluźnienie, pozbycie się nadmiaru stresu i powrót do równowagi pod koniec dnia. Medytacja ta w dwóch pierwszych etapach zanurzona jest w wibracyjnych ruchach i drżeniu oraz swobodnym tańcu, pomagając powoli topnieć naszej psychofizycznej „zbroi”, rozpuszczać napięcia i usztywnienia w ciele, te miejsca gdzie przepływ energii został stłumiony lub zablokowany. Medytacja Kundalini powoduje, że życiowa energia może płynąć i przekształcić się w błogość i radość. Dwa ostatnie etapy bezruchu mają poruszyć całą tę zgromadzoną energię ku górze aż do wewnętrznego wyciszenia.

Medytacje Aktywne Osho to mocne, intensywne narzędzie, które ma pozwolić wyjść poza Ego, poza racjonalny umysł, czyli, mówiąc metaforycznie, wyjść z Głowy do przestrzeni Serca, a z Serca do wyższej Świadomości. Według Osho współczesny człowiek żyjący w biegu nie może wejść w stan medytacji tak po prostu siedząc w bezruchu. Osho twierdzi, iż żyjąc w nadmiarze bodźców, ciało musi najpierw odreagować, puścić napięcia, nawet zmęczyć się, by móc zanurzyć się w stan relaksu, bezruchu, ciszy, uważnej świadomości.

Dodatkowo na koniec Medytacji będzie chwila na relaks w dźwiękach mis tybetańskich – terapeutyczne wibracje mis doskonale wspierają cały proces medytacji aktywnej.

Więcej informacji możesz przeczytać na oficjalnej stronie Osho:
http://www.osho.com/meditate/active-meditations/why-active-meditations

Uwaga:
– medytację wykonujemy w opaskach na oczy – jeśli masz swoją, to weź ze sobą;
– medytacja wyzwala wysiłek fizyczny, proponujemy wygodny, niekrępujący ruchów ubiór na przebranie (można się spocić);
– wchodzimy na salę bez obuwia, boso lub w skarpetkach;
– pamiętaj, żeby nie jeść przynajmniej godzinę przed medytacją, żeby mieć pusty żołądek;
– możesz przynieść ze sobą butelkę wody.

TERMINY: Kalendarz

Zapisy: anna@wyspasensu.pl

Koszt: 40zł/os.
Po Medytacji zapraszam na wzmacniająco-relaksujący napar ziołowy gratis dla wszystkich uczestników!

Prowadzący:
Anna Wiktoria Ostafil