Wszystkie Moje Relacje – warsztat metodą Horse Assisted Learning

„Wszystkie moje relacje” to warsztat wprowadzający do pracy metodą Horse Assisted Learning. Warsztat oferujący przestrzeń dla pełniejszego i bardziej intensywnego doświadczenia SIEBIE w RELACJACH. Warsztat, gdzie nikt nikomu nie mówi co jest dobre a co złe, tylko gdzie „relacje” się dzieją i każdy uczestnik ma możliwość wziąć dokładnie to, czego potrzebuje. Warsztat, który ma ogromną siłę oddziaływania bo „sedno” dzieje się bez słów – na skraju między ludzką skórą a końską sierścią. Warsztat będący splotem narzędzi coachingowych, procesu grupowego, praktyki uważności (Mindfulness) oraz dojrzałej współobecności tych, którzy reprezentują pierwotną, instynktowną mądrość relacji – koni.

Z KIM GADAJĄ KONIE?
• Z głodnymi odpowiedzi na pytania czemu wciąż trafiają im się „tacy” ludzie i „takie” relacje;
• Z tymi, dla których „bliskość” i „zaufanie” są tematami przez duże „T”;
• Z próbującymi złapać o co chodzi w tych wszystkich relacjach;
• Z pragnącymi poznać siebie lepiej;
• Z chcącymi przyglądnąć się swoim nawykowym wzorcom i automatyzmom relacyjnym;
• Z pragnącymi eksplorować temat bycia sobą w relacji;
• Z gotowymi testować nowe sposoby funkcjonowania w relacji;
• Z tęskniącymi za „miękkością” i poszukującymi pierwotnej „życzliwości”;
• Z testującymi własne granice i moc własnego NIE;
• Z badającymi temat miłości;
• Z ciekawskimi ludźmi z krwi i kości;
• Z tęskniącymi za naturą, luzem i radością istnienia.

JAK TO DZIAŁA?
Jako ludzie działamy w oparciu o nawykowe wzorce reakcji. Gdy uświadomimy je sobie – pojawia się wybór i nowe możliwości. A tak się składa, że wzorce te doskonale uwidaczniają się w pracy z dużym zwierzęciem – koniem. Badania nad metodą Horse Assisted Learning potwierdzają, że postawa uczestników w stosunku do koni jest spójna z ich postawą w stosunku do przyjaciół, członków rodziny, współpracowników, klientów oraz w stosunku …do samych siebie. Siłą metody jest to, że pozwala ona nie tylko zauważać żywe mechanizmy, ale również testować nowe zachowania.

Ale to jeszcze nie koniec… Podczas pracy z końmi możemy nie tylko zauważać i modyfikować nasze wzorce zachowania, ale również pogłębiać rozumienie skutków naszych działań. Jest to możliwe dzięki dawanej przez konie bezpośredniej, „czystej” i „na czas” informacji zwrotnej. Ogromna wrażliwość koni w połączeniu z instynktowną autentycznością powoduje, że każdy otrzymuje dokładnie taki rodzaj wsparcia, jaki z perspektywy koni jest niezbędny aby zbliżyć się do pełni relacyjnej satysfakcji. Całość sprawia, że proces uczenia się przebiega błyskawicznie. Dodatkowo pracujemy z kamerą i tworzymy przestrzeń dla korzystania z obserwacji innych uczestników.

CZEMU WŁAŚNIE KONIE?
Chodzi o sekrety… sekrety końskiego umysłu. Między innymi: Sekret postrzegania, Sekret czasu reakcji, Sekret szybkiego uczenia się, Sekret dominacji stadnej i Sekret mowy ciała. Szczegóły na warsztatach.

CZY TO JEST SKUTECZNE?
Ostatecznie wszystko zależy od Ciebie. Trwałość efektu jest wynikiem zaangażowania i regularności. Niemniej jednak specyfika metody Horse Assisted Learning wspiera skuteczność, między innymi dlatego, że:
• Warsztaty są kameralne. Liczba uczestników waha się miedzy 6 a 8 osób. Mówimy więc o bezpiecznej przestrzeni, komforcie i poufności.
• Praca z końmi wzbudza pozytywne emocje, a u większości osób wywołuje stan „przepływu” (ang. flow). Oba zjawiska sprzyjają zdobywaniu i utrwalaniu nowych kompetencji.
• Program warsztatów skonstruowany jest w oparciu o nowoczesne podejście do procesu uczenia się. Bazuje przede wszystkim na testowaniu rozwiązań w kontakcie z żywym partnerem.
• Organizacja pracy podczas warsztatów umożliwia każdemu uczestnikowi koncentrację na jego indywidualnych potrzebach rozwojowych.
• Uczenie się jest wielopoziomowe, angażuje całą osobę i przebiega w realnej sytuacji.

CZY TO BEZPIECZNY PROCES?
• Metodologia pracy z końmi została przetestowana przez tysiące uczestników na całym świecie. Doceniają ją światowe korporacje, takie jak: Siemens, Procter & Gamble, Ernst & Young, Hewlett Packard, IBM, Mckinsey i inne.
• Programy rozwojowe z udziałem koni są realizowane w USA od 1996 roku, w Europie od 2000 roku, a w Polsce od roku 2006.
• Każdy warsztat prowadzony jest jednocześnie przez dwóch trenerów i uczestniczą w nim tylko sprawdzone konie.

WARSZTAT PREMIEROWY? O CO KAMAN?
Warsztat „premierowy” oznacza, że nastąpi w nim kumulacja trzech stanów „PIERWSZYCH”
1. Jest to pierwszy raz kiedy warsztaty oferujemy pozabiznesowo, pozakorporacyjnie. Yeeee!
1. Pierwszy raz współpracujemy przy tej metodzie z Anią. Wcześniej działałam sama. Ale.. ale.. historia moja i Ani to kilkanaście już innych wspólnych warsztatów. Dodam jeszcze dla uspokojenia, że jesteśmy ucieleśnieniem idei Yin i Yang, więc każdy znajdzie coś dla siebie 😉
1. Miejsce. Miejsce jest nam znane, ale to nowa odsłona, więc musimy się dograć.

No i ponieważ jest jak jest… ofertę warsztatu kierujemy do naszych znajomych i przyjaciół. Chcemy rozkoszować się drobnymi fałszami (bez wpływu na skuteczność metody) i móc później wszystko z uczestnikami obgadać.

Kolejne warsztaty (już z dojrzałą osobowością) planujemy w roku 2017-tym. Pewne przynajmniej trzy terminy – wiosenny, letni i jesienny. Każdy w temacie relacji, ale z innym „podtematem”. Dodatkowo ten letni będzie z noclegiem i z elementami pracy z ciałem oraz praktyką Mindfulness. Happy 🙂

KIEDY TO?
16.10.2016 w godzinach 10.00 – 18.00, w tym godzinna przerwa na lunch. Nie działamy w pośpiechu i nie liczymy spraw co do minuty. Ważniejszy jest proces!

GDZIE TO?
Stajnia „Zaczarowane Wzgórze” koło Dobczyc. Innymi słowy – w raju!
https://web.facebook.com/Zaczarowane-Wzgórze-398171116942584/?_rdr

PO ILE TA PRZYJEMNOŚĆ?
No i właśnie. Ponieważ to warsztat premierowy i chcemy zaoferować Wam coś wyjątkowego, ale przy tym dać sobie prawo do wpadeczek i „BEZSTRESU” – proponujemy, by opłata za udział służyła jedynie pokryciu kosztów wynajmu miejsca, kosztów materiałów oraz obiadu czyli 120 złotych. Jeśli to problem przyjacielu – daj znać, coś wymyślimy!

ZAPISY!
Jeśli czujesz, że chcesz – daj nam proszę znać wcześniej pisząc na adres maranga.warsztaty@gmail.com lub zwyczajnie odzywając się do którejś z nas 🙂

UWAGI SPECJALNE!
• Warsztaty nie są kursem jazdy konnej i nie obejmują wsiadania na konie.
• Udział w warsztatach nie wymaga doświadczenia w pracy z końmi.

OBIAD!
Koszty udziału obejmują obiad ugotowany przez kulinarną ARTYSTKĘ – p. Agnieszkę. Tyle, że jemy wegetariańsko. Bezglutenowość lub veganizm lub alergie prosimy zgłosić przy zgłoszeniu.

A KTO TO PROWADZI?
Karolina Komarnicka (trener HAL) i Anna Ostafil