Turlanki-przytulanki | rodzic&dziecko

Zapraszam na kreatywne zajęcia inspirowane Ruchem Rozwijającym Weroniki Sherborne, które mogą pogłębić kontakt rodzica z dzieckiem! Ruszamy 11.09!

Ruch Rozwijający proponuje powrót do najbardziej naturalnych, prostych, swobodnych działań w ruchu, które zachęcają dzieci do twórczej aktywności, eksplorowania własnej siły i możliwości swojego ciała, wzmacniających wiarę w siebie, poczucie bezpieczeństwa oraz ogólny rozwój psychoruchowy i emocjonalny dziecka. Należą do nich m.in. wszelkie działania na podłodze, turlanie, raczkowanie, pełzanie, kołysanie, podnoszenie na rękach, wchodzenie na plecy, pod nogami, baraszkowanie, masowanie, przytulanie…

Podczas zajęć będę zachęcać do podejmowania różnych zadań/ćwiczeń/zabaw, tak, aby wspólnie w grupie poznawać się, oswajać, otwierać na twórczą ekspresję oraz doświadczanie radości i naturalnej przyjemności z bycia blisko. Czasem coś zaśpiewamy, zatańczymy, czasem namalujemy, czasem użyjemy instrumentów lub innych rekwizytów pobudzających wyobraźnię. Ale podstawą zajęć jest kreatywny ruch w relacji: rodzica z dzieckiem oraz wspólnie z grupą, a także badanie otoczenia poprzez zmysły, wzmacnianie zmysłów dotyku, priopriocepcji, równowagi i słuchu, budzenie wzajemnego zaufania między rodzicem i dzieckiem, rozwijanie pozawerbalnej komunikacji oraz świadomości ciała i jego potrzeb. Istotnym elementem są również dziecięce masażyki, relaksacja, ćwiczenie uważności i wyciszenie.


Program zajęć dostosowuję do potrzeb uczestników, poziomu energii w grupie oraz wieku dzieci. Zapraszam do współtworzenia tych zajęć!


Zajęcia dla dzieci od 2 – 4 lat
Uwaga: na zajęciach obowiązuje wygodny ubiór nie krępujący ruchów (np. dres, legginsy) oraz ćwiczymy boso lub w skarpetkach antypoślizgowych.
Prosimy o nie wnoszenie napojów ani jedzenia na salę ćwiczeń.

Kiedy: poniedziałki, 16:15 – 17:00
Gdzie: Klub Otwarty w Wieliczce, ul. Jedynaka 16
Koszt: 80 zł/miesiąc za parę