Grupa Tańca Intuicyjnego: Inter-Akcje /Poziom 2

rusza nowa Grupa Tańca Intuicyjnego: Inter-Akcje / Poziom 2 – taniec, rysunek i performans terapeutyczny

Zapraszam na zajęcia, które czerpią z nurtu terapii ekspresyjnych. Jego głównym założeniem jest, że istnieje wiele kanałów ekspresji i każdy z nich jest nam dostępny, rodzimy się bowiem z ogromnym zasobem możliwości. Zwykle jednak w trakcie dorastania żegnamy się ze spontaniczną kreatywnością i zdobywamy błędne przekonanie, że pewne kanały ekspresji nie są właściwe dla nas, że „nie jesteśmy wystarczająco dobrzy”.

Inter-Akcje to zajęcia, które mogą pomóc odnowić kontakt z ciałem, z tańcem, z kartką i kredką oraz z drugim człowiekiem. Zaczynając od podstaw, od świadomości oddechu, kontaktu z podłogą, ugruntowania, poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Tak, aby krok po kroku otwierać się na działania w grupie i twórczy proces. Zrzucając napięcia i pozbywając się blokad związanych z postrzeganiem siebie i własnej twórczości możemy wejść w przestrzeń swobodnej improwizacji.

Na zajęciach nie będziemy uczyć się żadnej techniki, lecz doświadczać różnych jakości ruchu, posiłkując się teorią Labana, tak, aby odkrywać, eksplorować, ożywiać i czerpać z ruchu przyjemność oraz wgląd w siebie. W działaniach performatywnych będziemy poznawać siebie również w rolach obserwującego i obserwowanego, z życzliwością i uważnością, tak, aby inspirować i wspierać się w tym doświadczeniu wzajemnie.

Inter-Akcje rzucają światło na to co dzieje się „w środku” oraz „pomiędzy”, na relację ze sobą samym, jak i z grupą, na działania oraz skutki tych działań, na proces, na to, co poza słowami.

Na zajęciach wykorzystamy: metody terapii ekspresyjnych, taniec intuicyjny, podstawy Analizy Ruchu Labana oraz Bartenieff Fundamentals, elementy metody A. Halprin Life-Art Process oraz Ruchu Autentycznego, ćwiczenia bioenergetyczne A. Lowena, koncepcję Rytmów Rozwojowych oraz pracę z rysunkiem, dźwiękiem, głosem, performansem w ujęciu rozwojowym.

Zajęcia dla wszystkich osób, które chcą:
* swobodnie się poruszać, bawić się ruchem
* odnaleźć kontakt ze sobą, swoim ciałem i emocjami
* lepiej poznać siebie w relacji i w komunikacji niewerbalnej
* wyrazić siebie w ruchu, tańcu, głosie, działaniach plastycznych
* poczuć radość tworzenia i bycia w grupie
* pozbyć się blokad, które stoją na drodze do spontaniczności i przyjemności
* otworzyć się na kreatywność i improwizację
* spędzić twórczo i niebanalnie czas

Przygotowanie:
Wskazane odbycie kilku zajęć z Poziomu 1 – lub mojego innego, całodniowego warsztatu (info anna@wyspasensu.pl)

Na zajęcia warto ubrać wygodny strój niekrępujący ruchów; tańczymy boso lub w skarpetkach.
Jeśli masz swoje ulubione kredki/pastele, weź ze sobą:)

Gdzie: Joga Centrum, ul. Biskupia 18, Kraków
Kiedy: środy, w godz. 17:00 – 19:00
Opłata: 30zł jednorazowe wejście; karnet miesięczny 90zł

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Prowadzi: Anna Wiktoria Ostafil